اخبار فناوری

60 ماهواره Starlink کمپانی SpaceX، بیست و سوم می به مدار زمین فرستاده می شوند

60 ماهواره Starlink کمپانی SpaceX، بیست و سوم می به مدار زمین فرستاده می شوند

60 ماهواره Starlink کمپانی SpaceX

60 ماهواره Starlink کمپانی SpaceX, SpaceX, اینترنت ماهواره ای, ایلان ماسک, Elon Musk, روشتک,raveshtech, پروژه استارلینک, پروژه Starlink, اسپیس ایکس, اخبار فناوری
60 ماهواره Starlink کمپانی SpaceX

ایلان ماسک، همیشه برنامه های جالبی در سر دارد، از تونل های زیر جاده ای برای کاهش ترافیک کلان شهرها گرفته تا خودروهای کاملا خودکار که بدون راننده مسافران را جابجا می کنند. اما اینبار این نابغه ثروتمند، می خواهد با پوشش ماهواره ای سراسر کره زمین، دسترسی به اینترنت را برای همه مردم روی کره زمین، فراهم کند. این پروژه Starlink نام دارد که بخشی از SpaceX می باشد و انتظار می رود که روز پنجشنبه 23 می سال 2019 میلادی، به مرحله اجرا گذارده شود.

SpaceX گزارش داده که، پنجشنبه همین هفته، 60 ماهواره استارلینک را به مدار زمین می فرستد. دو کوشش پیشین برای انجام این کار، به دلایلی همانند وزش باد شدید و یا مشکلات نرم افزاری، نافرجام مانده بود، اکنون این سومین بار است که SpaceX می کوشد تا ماهواره های استارلینک را در مدار زمین قرار دهید. به قول معروف تا 3 نشه، بازی نشه!

البته SpaceX، نخستین کمپانی، نیست که کوشیده تا اینترنت را به گوشه و کنار جهان ببرد، پیش از آن کمپانی های غولی همانند Facebook و Google نیز، چنین تلاشی را انجام داده اند، اما تفاوت اصلی Starlink در این است که می خواهد با استفاده از ماهواره، پهنه های جغرافیایی بیشتری را زیر پوشش اینترنت قرار دهد.

هدف اصلی پروژه استارلینک، افزودن 12 هزار ماهواره به مدار زمین می باشد. ایلان ماسک، پیشتر برآورد کرده بود که کِهتوم (minimum) نیاز برای کِهتر (minor) پوشش اینترنتی، 400 ماهواره است و برای پوشش اینترنتی میانه و متوسط در سطح کره زمین، به 800 ماهواره نیاز خواهد بود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن