carبرجسته ترین مطالب

معرفی خودرو برقی ویژن-اس سونی که در CES 2020 به نمایش درآمد

معرفی خودرو برقی ویژن-اس سونی که در CES 2020 به نمایش درآمد

معرفی خودرو برقی ویژن-اس سونی

شاید شما هم از جمله کسانی باشید که نمایشگاه CES 2020 را در لاسوگاس از دست داده اید. از این رو بهتر است خودروی کانسپت و مفهومی تمام برقی و اُوادات (Autonomous – خودگردان) ویژن-اس سونی (Sony Vision-S) سدان را که این کمپانی با همکاری قطعه سازانی همچون ماگنا اینترنشنال (Magna International)، کانتیننتال ای جی (Continental AG)، الکتروبیت اند بنتلر/بُش (Elektrobit and Benteler / Bosch) به نمایش دراورد در این نوشتار به شما معرفی کنیم. این خودرو در واقع واپسین فناوری سونی و ویژگی اتصال همیشه روشن آن را به نمایش در می آورد. این خودرو از 33 حسگر برخوردار است که از جمله آنها می توان به CMOS (فناوری مدارهایی با مصرف توان و برق کم)، solid state lidar (حسگر شناسایی فواصل)،  رادار و همچنین دوربین های زمانِ-پرواز (time-of-flight)  که مجموعا نقش یک کمک راننده هوشمند با نام Safety Cocoon بازی می کنند اشاره نمود.

 

در فضای درونی خودرو کانسپت سونی می توان داشبورد یا پیشخانی لمسی و سراسری را دید که به سیستم صوتی واقعیت 360 درجه سونی (Sony’s 360 Reality Audio) متصل است.

 

  این خودرو برقی از یک دوال متور توان می یابد. به گونه ای که هر یک از موتور های 200 کیلو وات ساعتی این خودرو با با شیوه همه-چرخ-ران (all-wheel-drive) به ویژن اس این امکان را می دهند تا برای رسیدن به شتاب 0 تا 62 مایل یا 0 تا 100 کیلومتر در ساعت تنها به 4.8 ثانیه زمان نیاز داشته باشد. بالا ترین سرعت vision-s حدود 149 مایل یا 240 کیلومتر بر ساعت می باشد. برای هرچه آسوده تر شدن رانندگی این خودرو به سیستم اسپرینگ ایر (air spring system) و تعلیق ویشبون دوگانه (double wishbone suspension) مجهز می باشد.

معرفی خودرو برقی ویژن-اس سونی که در CES 2020 به نمایش درآمد
Sony Vision-S Autonomous Electric Car Arrives in Tokyo for Development
Sony Vision-S Autonomous Electric
Sony Vision-S Autonomous Electric Car

از طريق
techeblog

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا