نگاهی به سیستم خنک کننده PS5 بر پایه جزئیات افشا شده

نگاهی به سیستم خنک کننده PS5 بر پایه جزئیات افشا شده

نگاهی به سیستم خنک کننده PS5

روزی دیگر و افشایی دیگر درباره کنسول PS5 سونی  و این بار ما بر پایه پتنت ثبت شده پلی استیشن 5، به اِنِست (system) خنک کننده آن نگاهی خواهیم داشت. طرح پتنت ها، یک اِنِست (system) خنک کننده V مانندی را نشان می دهد که هوا را از یک سوی کنسول به سوی دیگر هدایت می کند. فضای فِسرده میانی (depressed) این امکان را فراهم می سازد تا هوا آزادانه جریان داشته و پردازنده AMD بسیار نیرومند این کنسول را که پیوسته در حال پردازش است، خنک  کند. برای آگاهی بیشتر می توانید تصاویر بیشتری از این پتنت ببینید.

نگاهی به سیستم خنک کننده PS5 بر پایه جزئیات افشا شده | PlayStation 5 Cooling System
PlayStation 5 Cooling System

GPU یا پردازنده گرافیکی PS5 یک اِنِست روی تراشه (system-on-a-chip) دو-پِید (2-based) AMD RDNA  است که با 36 واحد محاسبه و توان 2.23 گیگاهرتز امکان پرداش 10.28 TFLOPS را فراهم می آورد. اگر CPU سطح فعالیت کمی داشته باشد، سیستم تقویت کننده ویژه می تواند فرکانس آن را کاهش داده و فرکانس GPU را افزایش دهد تا افزون بر افزایش عملکرد میزان مصرف برق را نیز کاهش دهد.

PlayStation 5 Cooling System
PlayStation 5 Cooling System

مارک سرنی معمار اصلی بخش  PlayStation 5 lead system می گوید:” ما با چالش مهندسی یک سیستم خنک کننده مقرون به صرفه و با کارایی بالا ، که می باید برای سطح توان پردازشی بالا طراحی می شد روبرو شدیم و البته جزئیات چارش (solution – راه حل) خنک سازی را همانند رازی پیش خود نگه می داریم. اما بی گمان هواداران از دستاورد تیم مهندسی ما بسیار خرسند خواهند بود.”

"<yoastmark

PlayStation 5 Cooling System
PlayStation 5 Cooling System

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا