Snapdragon 855 درها را به روی گوشی های چند سیم کارت باز می کند

Snapdragon 855 درها را به روی گوشی های چند سیم کارت باز می کند

Snapdragon 855 درها را به روی گوشی های چند سیم کارت باز می کند

در نمایشگاه MWC Shanghai سال 2019، کمپانی کوالکام اعلام کرد که واحد SPU یا واحد امنیت پرداش، پردازنده Snapdragon 855، گواهینامه +EAL-4 را از BSI یا Bundesamt für Sicherheit in der Informationstechni  که یک موسسه امنیتی مستقل در آلمان می باشد، دریافت نموده است.

گواهینامه +EAL-4 پیامد های بالقوه ای را برای خریداران، بویژه گوشی هایی که پیشتر روانه بازار شده اند را به همراه خواهد داشت. گوشی های Snapdragon 855 موجود که تنها یک اسلات سیم کارت دارند، از نظر فنی می توانند، چند سیم کارته شوند، زیرا گواهی +EAL-4، سازندگان و اپراتورها را قادر می سازد تا در صورت تمایل از این پیشرفت استفاده نمایند. هرچند که طرحی رسمی برای این کار نیست، ولی در هر صورت می توان از نظر تکنیکی آن را انجام داد.

کاربران نیز در آینده می توانند، چشمبراه اپلیکیشن های سودمند تری باشند، زیرا این سطح امنیتی، در را به روی همه گونه پرداخت، کیف الکترونیکی، کارت های حمل و نقل و رمزنگاری هایی که تا پیش از این نیازمند یک تراشه خارجی گران که با گوشی کاربر نیز یکپارچه نبود، باز کند.

همانند همیشه، یکپارچگی کارکرد افزوده در درون پردازنده اصلی، هزینه و نیروی مورد نیاز را کاهش می دهد و افزون بر این، سِپاش (space – فضای) درونی دستگاه را برای طراحان، افزایش می دهد.

هم اکنون Snapdragon 855 نخستین سیستم تراشه ای است که چنین گواهینامه ای را بدست آورده است که البته این گواهینامه حضور بی چون و چرای کوالکام در بخش گوشی های رده بالا و گران بهای بازار را تا اندازه ای بی رقیب می کند و البته شکی نیست که این پیشرفت نتنها به تدریج در بخش گوشی های ارزان بهای بازار نیز، استفاده خواهد شد، بلکه در فناوری های همسان بنیانی مانند Always-Connected PCs استفاده خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا