گوشی های هوشمند مردم را چاق می کنند

گوشی های هوشمند مردم را چاق می کنند

گوشی های هوشمند مردم را چاق می کنند

پژوهش های پیشین نشان داده بود که نشستن سراسر روز در جلوی رایانه برای تندرستی انسان خوب نیست. اما گویا واپسین پژوهش های انجام گرفته درباره موبایل های هوشمند نیز، چنین نتیجه ای را نشان می دهد. بر پایه واپسین پژوهش های انجام شده روی دانشجویان دانشکده دانش های تندرستی در دانشگاه سیمون بولیوار، نشان می دهد که استفاده روزانه گوشی های هوشمند، انسان را چاق می کند.

بر پایه مطالعاتی که به رهبری Mirary Mantilla-Morron انجام گرفته و این مطالعات در همایش ACC آمریکای لاتین ارائه شده است، گفته شده که “بسیار ضروری می باشد که عموم مردم بدانند و آگاه باشند که هرچند فناوری موبایل، به دلیل مواردی همچون  قابلیت حمل، آسانی، دسترسی به سرویس های بیشمار، دسترسی به منابع آفراس (information – اطلاعات) و سرگرمی ها، بسیار گیرا و جذاب می باشد ولی می باید عادات رفتار با آن بهبود یابد و نوع تعامل ما با این دستگاه، دگرگون شود “.

این مطالعه نشان داده، دانشجویانی که روزانه بیش از 5 ساعت از گوشی هوشمند خود استفاده می کنند، بخت ابتلا به چاقی در آنها نزدیک به 43% افزایش پیدا می کند و حتی کسانی که چنین شیوه ای در زندگی دارند، احتمال ابتلا به بیماری های قلبی نیز در آنان افزایش می یابد. این پژوهش افزوده است که کسانی که زمانی طولانی را با گوشی های هوشمند می گذرانند، احتمال خوردن نوشیدنی های قندی، غذاهای فست فود، شیرینی ها و تنقلات نیز در آنها بیشتر از دیگر افراد می باشد.

در این همایش Mantilla-Morron گفت که کسانی که زمان بیشتری را با گوشی های همراه می گذرانند، زمان کمتری را به فعالیت های فیزیکی اختصاص می دهند که این خود ریسک مرگ زود رس، دیابت، حمله قلبی، انواع سرطان  و پوکی استخوان و مواردی از این دست را با خود به همراه دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا