کامیون مفهومی اسکانیا AXL بدون کابین راننده

کامیون مفهومی اسکانیا AXL بدون کابین راننده

کامیون مفهومی اسکانیا AXL بدون کابین راننده

کامیون های خودران برای خریداران چیز تازه ای نیستند، اما اسکانیا AXL کابین ندارد و این یک تغییر بزرگ در بازی کامیون های خودران بوجود می آورد. این کمپانی اسکانیا AXL را روی مدل پیشین خود ساخته  و این کامیون از یک موتور بیودیزل بهره می برد اما بر خلاف همتای خود ، AXL از هفت دوربین ، چند رادار و یک لیزر برای کمک به حرکت و ناوبری در پیرامون خوداستفاده می کند. برای آگاهی بیشتر می توانید ویدئوی زیر را ببینید.

 

برای وسایل نقلیه خودران ، نرم افزار از جنبه های مختلف بسیار مهمتر از سخت افزار است. اسکانیا  AXL از یک محیط کنترلی هوشمند برای هدایت و نظارت استفاده می کند. در کانها یا معادن ، عملیات اَواتات (autonomous – خودگردان) توسط یک سیستم لجستیکی تسریع می شود که به وسیله نقلیه می گوید که کار را چگونه باید انجام دهد.

 

 

 

هنریک هنریکسن، مدیرعامل و رئیس کمپانی اسکانیا می گوید: “با کامیون مفهومی و کانسپت Scania AXL ، ما در حال برداشتن گام مهمی به سمت سیستم های حمل و نقل هوشمند آینده هستیم ، جایی که وسایل نقلیه خودران نقش طبیعی خود را بازی می کنند. ما همچنان به ساختن و راندن وسایل نقلیه مفهومی ادامه می دهیم تا نشان دهیم که با فناوری امروز چه کارهایی می شود انجام داد.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا