اجرای برنامه های اندروید در مرورگر Chrome کامپیوتر

اجرای برنامه های اندروید در مرورگر Chrome کامپیوتر

اجرای برنامه های اندروید در مرورگر Chrome کامپیوتر

شما هم دوست دارید که برنامه های اندروید را در لپ تاپ یا رایانه رومیزی خود اجرا کنید ولی Chromebook ندارید؟ نگران نباشید، شما همچنان می توانید این کار را انجام دهید، چرا که مرورگر Chrome ابزاری دارد که به شما امکان می دهد تا برنامه های اندروید را در مرورگر تست و آزمایش کنید.

بی گمان استفاده از برخی از اپلیکیشن های اندروید در لپ تاپ شما منطقیست. برنامه هایی همچون Snapchat یا Evernote سخن می گوئیم که هم ارج  یا همانندی در وب ندارند و شاید برنامه هایی که کار کردن با آنها در نمایشگر گوشی دلچسب نباشد، کارایی بهتری در رایانه های دسکتاپ یا لپ تاپ داشته باشند.

ابزاری که شما را توانا می سازد تا برنامه های اندروید را دررایانه اجرا کنید ARC Welder نام دارد. ARC در آغاز برای توسعه دهندگان و برنامه نویسان عرضه گردید اما با گذر زمان استفاده از آن همگانی شده است و هر کسی می تواند از آن بهره ببرد.

نکات مهم درباره َARC Welder

به یاد داشته باشید که ARC Welder بر پایه اندروید 4.4 می باشد و محدودیت هایی هم پیش روی دارد:

  1. تنها می توانید از یک اپلیکیشن در زمان استفاده کنید.
  2. می باید برگزینید که آیا می خواهید برنامه در حالت Portrait یا ایستاده اجرا شود و یا در حالت Landscape یا چشم انداز.
  3. می باید حالت تبلت یا گوشی را برگزینید.

روش نصب ARC Welder

  1. در رایانه رومیزی یا لپ تاپ خود، مرورگر Chrome را باز کنید.
  2. به نشانی Chrome Web Page for ARC Welder بروید و اکستنشن را به مرورگر خود بیافزائید. پس از پایان نصب می توانید برنامه های اندروید را در رایانه خود اجرا کنید.روش نصب ARC Welder,روشتک,raveshtech

همه سیستم عامل های دسکتاپ همانند Wndows 10، MacOS، Linux از ARC پشتیبانی می کنند. پس این برنامه جدای از اینکه روی رایانه خود سیستم عامل ویندوز، مک و یا لینوکس را دارید کار خواهد کرد. نکته دیگری که باید یاداور شویم این است که ARC در اصل ویژه سیستم عامل Chrome OS ساخته و طراحی شده است و با استفاده از آن این پیام به شما داده می شود ou are using ARC Welder on a non-Chrome OS device. Platform-specific bugs exist، بدین معنا که شما در حال استفاده از ARC در یک سیستم عاملی غیر از Chrome OS هستید و ممکن است این برنامه در سیستم علمل های دیگر دچار باگ شده و بخوبی کار نکند.

روش یافتن و دانلود فایل های APK

ARC Welder با فایل های APK کار می کند و برای استفاده از آن نیاز دارید تا فایل APK دلخواه خود را دانلود نمائید، برای این کار می توانید از سایت های زیر استفاده نمائید:

روش استفاده از ARC WELDER برای اجرای برنامه های اندروید

  1. پس از دانلود فایل APK، در برنامه ARC، دکمه Add your APK را کلیک کنید تا آن را تست کند. لود شدن فایل کمی طول خواهد کشید.
  2. پس از لود شدن در بخش orientation، یکی از دو گزینه Portrait یا Landscape را برگزینید.
  3. در بخش Form Factor، یکی از د. گزینه Tablet یا Phone را برگزینید.روش استفاده از ARC WELDER برای اجرای برنامه های اندروید,روشتک,raveshtech
  4. پس از پایان تنظیمات دکمه Test را بزنید. مرحله تست در پنجره ای دیگر انجام می شود. نکته اینکه برخی از برنامه ها شاید در هنگام تست شدن دچار خطا شوند و crash کنند.
برای نمونه اپلیکیشن Instagram در هنگام تست بالا نیامد، ولی Messenger Lit یا Twitter بخوبی بالا آمدند و کار کردند هرچند که پویایی آنها کمی کند و بالا آمدنشان کمی به درازا کشید.,روشتک,raveshtech
اجرای برنامه های اندروید در مرورگر Chrome کامپیوتر

برای نمونه اپلیکیشن Instagram در هنگام تست بالا نیامد، ولی Messenger Lit یا Twitter بخوبی بالا آمدند و کار کردند هرچند که پویایی آنها کمی کند و بالا آمدنشان کمی به درازا کشید.

تست بازی در ARC Welder

تست بازی در ARC Welder,روشتک,raveshtech
اجرای برنامه های اندروید در مرورگر Chrome کامپیوتر

بیشتر بازی هایی که تست کردیم کار نکردند، برخی هم در آغاز بالا آمدند ولی در ادامه crash کردند. پس نیاز دارید که کمی با آن سر و کله بزنید. ولی در کل بخت خوبی برای اجرای بازی ها در ARC نخواهید داشت.

فراموش نکنید که برخی از برنامه بخوبی کار می کنند، تنها برای تست آنها می باید کمی شکیبا باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا