حذف لمس سه بعدی از گوشی های آیفون

حذف لمس سه بعدی از گوشی های آیفون

حذف لمس سه بعدی از گوشی های آیفون

3D Touch یا لمس سه بعدی بی گمان یکی از ویژگی های کم کار کرد، آیفون های کمپانی اپل می باشد. لمس سه بعدی قرار بود که یک ویژگی انقلابی باشد تا مفهوم نمایشگر حساس به فشار را در گوشی های هوشمند به همگان معرفی نماید. هرچند که یافتن این ویژگی کار دشواری بود و افزون بر آن برای کاربران آیفون کارکرد چندان آشکاری نداشت و اکنون می توان گفت که این ویژگی کم کاربرد بر پایه گزارش های رسیده دیگر در هیچ یک از آیفون های ساخت اپل استفاده نخواهد شد.

پیشتر در بازار شایعات، پیچیده بود که ویژگی 3D Touch یا لمس سه بعدی اپل منسوخ خواهد شد و اکنون نیز در گزارشی تازه رسیده از DigiTimes، تائید شده از که اپل می خواهد فناوری 3D Touch را از همه مدل های آیفون 11  خود بِروود (remove – حذف کند). این یک تغییر بزرگ رو به جلو می باشد، به ویژه اینکه اپل فناوری لمس سه بعدی را از سال 2014 تغریبا در همه آیفون های خود به کار برده است و با اینکه این فناوری در آیفون، از محبوبیت فروانی برخوردار نیست، ولی مطمئنا برخی از کاربران آیفون که با این ویژگی اخت شده اند، هرگز آنرا فراموش نخواهند کرد.

البته مشاهدات تازه از iOS 13، گواه بر این موضوع است که اپل می خواسته ویژگی لمس سه بعدی یا 3D Touch را از آیفون های آینده خود بِروود (remove – حذف کند) زیرا در iOS 13 از ویژگی هایی همانند Peep and Pop، Quick Actions و مانند آن پشتیبانی نموده که هم اکنون در آیفون XR با نام Haptic Touch شناخته می شود. و صد البته باز هم می باید تا زمان اعلام نهایی اپل مبنی بر حذف فناوری لمس سه بعدی از آیفون هایش همچنان ممتظر بمانیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا