اخبار فناوری

دستگیری کارمند نیروگاه هسته ای به جرم برق دزدی برای ماین کردن پول دیجیتال

دستگیری کارمند نیروگاه هسته ای به جرم برق دزدی برای ماین کردن پول دیجیتال

دستگیری کارمند نیروگاه هسته ای به جرم برق دزدی برای ماین کردن پول دیجیتال

امروزه شاید اخباری به گوشتان رسیده باشید که برخی از افراد برای ماین کردن ارز دیجیتال برق دزدی کرده اند! دلایلی هستکه همه در حال استخراج ارزهای رمزپایه در خانه خود نیستند. زیرا فرآیند کانِست (mining – ماین کردن)، به سخت افزار کاملاً نیرومندی نیاز دارد (برای همین هم گاهی قیمت GPU ها در حال افزایش بود) و در کنار آن برق فراوانی استفاده می شود. این بدان معناست که اگر در این کار موفق نباشید خرج و هزینه شما بیش از درآمد شما خواهد بود.

با این حال ، در اوکراین ، به نظر می رسد که یکی از کارمندان یکی از نیروگاه های هسته ای این کشور به جای اینکه خودش هزینه برق مورد استفاده را پرداخت کند، از برق این نیروگاه برای کانِست (mining – ماین کردن) استفاده کرده . هرچند که با دستگیری او توسط پلیس همه برنامه ها یش نقش بر آب شد.

دلیل دستیگری کارمند

اما دلیل اصلی دستگیری. جدا از اینکه برق دزدی کاری غیرقانونی است ، نگرانی از این بوده که هنگام اتصال به شبکه ، جزئیات مربوط به نیروگاه هسته ای می توانست به اینترنت درز کند. در بیانیه نیروگاه آمده است: ” جست و جو انجام شده نشان داد که در یكی از اتاق های انبارو ذخیره سازی  تجهیزات كمكی، یكی از كارمندان نیروگاه تجهیزات از رایانه های شخصی خود برای کانِست (mining – ماین کردن) بیت کوین استفاده می کرده.”

نکته شگفت اینکه این کارمند پس از دستگیری اخراج نشده بلکه موظف به پرداخت برق مصرفی نیروگاه شده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن