چشیدن آنلاین مزه غذا با Norimaki Synthesizer که یک دستگاه چِشانتور مزه است

این دستگاه از الکتروفورز (حرکت ذرات معلق مایع بوسیله نیروی برق) یون که در پنج ژل حاوی الکترولیت گسترده شده ، استفاده می کند

چشیدن آنلاین مزه غذا با Norimaki Synthesizer که یک دستگاه چِشانتور مزه است

چشیدن آنلاین مزه غذا با Norimaki Synthesizer

آیا تا به حل آرزو کرده اید که ای کاش می توانستید، مزه غذاهایی را که در اینترنت بصورت آنلاین می بینید را بچشید؟ خُب بهتر است این مژده را به شما بدهیم که با ساخت دستگاهی برای چشیدن مزه خوراک ها توسط پژوهشگران دانشگاه میجی (Meiji) ژاپن، احتمال دارد این آرزوی شما به زودی به واقعیت تبدیل شود. این دستگاه از الکتروفورز (حرکت ذرات معلق مایع بوسیله نیروی برق) یون که در پنج ژل حاوی الکترولیت گسترده شده ، استفاده می کند که می تواند مقادیر کنترل شده از هر 5 مزه پایه و اصلی را برای زبان چشنده، فراهم نماید. هنگامی که یک جریان الکتریکی از آن جریان می یابد ، مزه دلخواه به زبان کاربر چشانده می شود ، این فرایند چیزی همانند نمایشگرهای نوین است که تنها با 3 رنگ قرمز، آبی و سبز طیف های گوناگونی از رنگ ها را برای بینندگان تولید می نمایند. برای آگاهی بیشتر می توانید ویدئوی زیر را ببینید.

 

 

اگر جریان الکتریکیسته ای در کار نباشد باشد ، شما خواهید توانست هر 5 ژل را به طور همزمان بچشید ، اما برق احساس هر یک از 5 مزه پایه را فرو می نشاند. هرچند که در گذشته دستگاه هایی همانند این دستگاه چشانتور(چشاننده، چشانگر) ساخته شده بود اما این تخستین بار است که به جای استفاده از یک محلول مایع برای ارائه طعم و مزه غذا ، از جریان الکتریکی برای الکتروفورز (حرکت ذرات معلق مایع بوسیله نیروی برق) استفاده می کند.

چشیدن آنلاین مزه غذا با Norimaki Synthesizer که یک دستگاه چِشانتور مزه است

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا