ارسال مانگ نورد وایپر به ماه در دسامبر 2020

ارسال مانگ نورد وایپر به ماه در دسامبر 2020

ارسال مانگ نورد وایپر به ماه در دسامبر 2020

ناسا برای بررسی دقیق قطب جنوب ماه و منطقه ای که آب های یخ زده در آن بصورت متمرکز حای دارند، برای نخستین بار می خواهد رباتی را که به اندزه یک خودروی بازی گلف است به ماه بفرستد. این ربات وایپر یا “VIPER” نام دارد (Volatiles Investigating Polar Exploration Rover) و با استفاده از چهار ابزار دانشی  از جمله یک مته 1 متری – برای نمونه برداری از خاک محیط های مختلف ، قرار است که در ماه دسامبر 2020 به سطح کره ماه فرستاده شود.

VIPER قرار است حدود 100 روز از داده هایی را که برای آگاهی از اولین نقشه های جهانی منابع آب ماه استفاده شود را گرداوری کند. هدف نهایی آژانس فضایی دستیابی به حضور پایدار طولانی مدت در ماه است ، این کار انسانها را توانا می سازد تا به مریخ و سیاراتی فراتر از آن بروند. این ماه نورد همچنین با گردآوری داده های مربوط به انواع مختلف خاک محیطی که تحت تأثیر نور و دما قرار دارند، اسرار قطب جنوب ماه را برای ما آشکار خواهد کرد و افزون بر آن به ناسا کمک می کند تا مکان های دیگری از سطح ماه را که در آن آب وجود دارد شناسایی کند.

دانیل اندرو  مدیر پروژه وایپر

دانیل اندرو  مدیر پروژه VIPER

دانیل اندرو  مدیر پروژه وایپر می گوید: “کلید زندگی در ماه ، آب است – همان چیزی که در اینجا روی زمین است. از زمان تأیید وجود آب یخ زده در سطح ماه در حدود 10 سال پیش ، اکنون این پرسش پیش می آید که آیا ماه واقعاً می تواند مقدار منابع آبی مورد نیاز ما برای زندگی در بیرون از زمین را تامین کند. این مانگ نورد (lunar rover – ماه نورد) به ما کمک می کند تا به پرسش های بسیاری که در مورد وجود آب در سطح ماه داریم پاسخ داده شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا