برجسته ترین مطالب

احتمال کشف جهان موازی توسط دانشمندان ناسا در آزمایش های قطب جنوب

احتمال کشف جهان موازی توسط دانشمندان ناسا در آزمایش های قطب جنوب

احتمال کشف جهان موازی توسط دانشمندان ناسا

گفته می شود دانشمندان ناسا به شواهدی از جهان موازی که در كنار ماست دست یافته اند ، جایی كه به نظر می رسد تمام قوانین فیزیك، وارون ومعكوس عمل می كند. این یافته زمانی به دست آمده که تیمی برای راهبری یک آزمایش در قطب جنوب از آنتن گذرای تکانشی آنتاریکتیکای ناسا (NASA’s Antarctic Impulsive Transient Antenna (ANITA)) استفاده می کرده اما در این میان ذراتی را یافته اند که گویی از جهانی دیگر آمده است. برای آگاهی بیشتر می توانید ویدئوهای زیر را ببینید.

آنها از یک بالون غول پیکر برای حمل و نقل دستگاه ANITA استفاده کردند تا نوترینوهای پرتوی کیهانی با انرژی بسیار زیاد را در بالای قطب جنوب ( جایی که هوا بسیار سرد و خشک بوده و تداخل امواج رادیویی در آن کم است) شناسایی کنند . این ذرات پر انرژی میلیون ها برابر توامند تر از هر چیزی هستند که می توانیم روی زمین بسازیم، از این روی بسیار مورد توجه اخترفیزیکدان ها قرار گرفتگرفتند.

هنگامی که دستگاه ANITA در سال 216 روشن شد ، نوترینو تاو (tau neutrino) یا ذره سنگین تری را که از “بالا”-بُرون زمین می آمد،  شناسایی کرد. این بدان معناست که این ذرات در حال سفر به زمان گذشته هستند و از این روی گواهی از یک جهان موازی می باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا