ساخت بال هواپیمای مورفینگ توسط NASA و MIT

ساخت بال هواپیمای مورفینگ توسط NASA و MIT

پژوهشگران ناسا و MIT برای ساختن و آزمایش نوع تازه ای از بال هواپیما یا airplane wing در حال همکاری با یکدیگر هستند که از صدها قطعه دندانه دار کوچک ساخته شده. این بال می تواند با توجه به طراحی شکلش را برای کنترل پرواز هواپیما تغییر داده  تا باعث بهبود، پرواز و راندمان کاری هواپیما شود. برای آگاهی بیشتر می توانید ویدئوی زیر را ببینید.

جدای از رویه های متحرک جداگانه مورد نیاز همانند مانند آیلرون ها برای کنترل غلتک و همچنین پیچ هواپیما که در بال های سنتی استفاده می شود، سیستم سرهم سازی تازه با همکاری ترکیبی از قطعات سفت و منعطف می تواند تغییر شکل یافته و یا بطور کامل از بدنه جدا شود. در این سیستم زیر مجموعه های کوچکی که به هم وصل می شوند، یک چارچوب شبکه باز و سبک وزن را تشکیل می دهند که با یک لایه نازک از مواد پلیمری مشابه، پوشانده می شوند. این وضع یک متامتریال مکانیکی را شکل می دهد که ترکیبی از سختی ساختاری یک پلیمر لاستیک مانند و در عین حال کم چگال و سبک است.

 

 

کارمر نویسنده اصلی مقاله می گوید: ” ما می توانیم با تطبیق شکل با بارهای مختلف زاویه ی حاده بین جهت جریان هوا و وتر هواشکن، به کارایی و عملکرد بالاتری دست پیدا کنیم. بدین معنا که برای رسیدن به کارایی مورد نظر بجای برخورد فعال از روش انفعالی بهره ببریم.”

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا