شناسایی پالس های مرموز در مریخ, پالس های مرموز مریخ, روشتک,raveshtech, اخبار فناوری, اخبار تکنولوژی, اخبار فضا, کاوشگر این سایت, Mars Insight
لینک پیشنهادی

برای حمایت از ما، اینستاگرام روشتک را دنبال کنید

Follow

شناسایی پالس های مرموز در مریخ

شناسایی پالس های مرموز در مریخ

دانشمندان این هفته اعلام کردند که فرودگر مارس این سایت (Mars InSight) ناسا در طول شب پالسهای مغناطیسی عجیب و غریبی را شتاسایی کرده است. این پالس ها دقیقاً در نیمه شب پدیدار می شوند. پدیده ای که هنوز نمی توان آن را توضیح داد، پرسش های جالبی را مطرح نموده. آنها غیر منتظره هستند زیرا این پالس ها نسبت به پالس هایی که روی سطح زمین در همان زمان شنیده می شوند بسیار متفاوت می باشد. پژوهشگران حدس زده اند که این نوسانات مربوط به منطقه مغناطیسی پیرامون سیاره مریخ باشد. برای دریافت ویدیو و اطلاعات اضافی بیشتر بخوانید.

 

 

اما چیزی که در این میان دانشمندان را گیج و سردرگم کرده این است که این پالسهای مغناطیسی مرموز، دارای یک فرکانس منظم می باشد، به ویژه در بخش استوایی سیاره وهرام، جایی که فرودگر این سایت هم اکنون در آنجا می باشد. نقشه بردار سراسری ناسا از مریخ نشان داده که این سیاره زمانی دارای یک میدان مغناطیسی همانند زمین بوده است ، اما این میدان مغناطیسی میلیارد ها سال پیش از میان رفته است. یک نظریه اینگونه عنوان می کند که سیاره سرخ وهرام، زمانی زیر بمباران خرده سیارک ها قرار گرفته و به همین دلیل، میدان مغناطیسی آن که همانند زمین بوده در این بمباران از میان رفته است.

دانشمندان می گویند، تفاوت میدان و محیط پلاسمایی مریخ، پرسش های جالبی را درباره انتشار این نوسانات از طریق مگنتوسفر و یونوسفر و رسیدن آن به سطح سیاره سرخ بر می انگیزد.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید