spaceاخبار فناوری

عکس هابل از گذرگاه سیارکی روبروی سحابی خرچنگ

عکس هابل از گذرگاه سیارکی روبروی سحابی خرچنگ

عکس هابل از گذرگاه سیارکی روبروی سحابی خرچنگ

از زمانی که ناسا و ESA به بایگانی های تلسکوپ فضایی هابل دسترسی همگانی داده اند ، ستاره شناسان آماتور با عکس های باشکوهی روبرو شده اند که از چشمان ستاره شناسان حرفه ای به کنار مانده بود ، مانند این تصویر که یک گذرگاه سیارکی را در مقابل سحابی خرچنگ نشان می دهد. Melina Thévenot ستاره شناس آماتور هنگام جستجو در بایگانی عکس های هابل ، تصویر گذرگاه سیارکی را در مقابل سحابی خرچنگ را پیدا کرد. هرچند که این سیارک تا زمانی که پردازش نسخه های مختلف تصویر سحابی خرچنگ در سال 2005 با ترکیبی از نماهای گرفته شده در فیلترهای آبی ، سبز و قرمز پردازش شده بوده، مشاهده نمی شد. برای آگاهی بیشتر می توانید ویدئوی زیر را ببینید.

سحابی خرچنگ ، ​​همچنین  با نام Messier 1 یا M1 شناخته می شود، در واقع بقایای در حال انفجار ابرنواختری است که برای نخستین بار توسط ستاره شناسان در سال 1054 مشاهده شد. شما هنوز هم می توانید ستاره نوترونی به سرعت در حال چرخشی را که پس از انفجار در مرکز تصویر باقی مانده است، ببینید.

ESA گفته: “اکنون که داوطلبان برای یافتن و نشانه گذاری گذرگاه سیارکی از این پلتفرم استفاده کرده اند ، نوبت کار به اخترشناسان حرفه ای می رسد. اخترشناسان با دانستن تاریخ و زمان گرفتن تصاویر هابل ، می توانند از مسیرهای مشخص شده در تصاویر برای استنباط موقعیت ها و سرعت سیارک ها استفاده کنند. این بدان معنی است که آنها می توانند مدارها و مسیرهای آینده سیارکهای شناخته شده و پیشتر ناشناخته را با دقت بیشتری نسبت به گذشته تعیین کنند.”

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن