spaceاخبار فناوری

سلفی مریخ نورد کنجکاوی از خودش

سلفی مریخ نورد کنجکاوی از خودش

سلفی مریخ نورد کنجکاوی از خودش

مریخ نورد کنجکاوی ناسا یک سلفی تازه را که از 57 تصویر مجزا گرفته شده توسط یک دوربین در انتهای بازوی رباتیک خود گرفته است و به هم چسبانده است.همچنین این دومین بار است که مریخ نورد یک آزمایش ویژه شیمی را انجام داده است. این مریخ نورد در حال آنالیز کردن ترکیب شیمیایی نمونه های سنگ با پودر کردن آنها با استفاده از مته است ، کنجکاوی پس از پودر کردن  نمونه ها، آنها را در آزمایشگاه درونی خود که SAM (Sample Analysis at Mars) نام دارد، می اندازد. برای آگاهی بیشتر ویدئوی زیر را ببینید.

سلفی مریخ نورد کنجکاوی از خودش

سنگهای خاک رس به ویژه برای نگهداری ترکیبات شیمیایی بسیار مناسبند زیرا به مرور زمان در اثر بمباران پرتوهای فضایی و خورشید تجزیه می شوند. این ممکن است دومین آزمایش شیمی مرطوب کنجکاوی باشد ، اما نخستین آزمایش آن مربوط به یک نمونه حفر در دسامبر سال 2016  می باشد که Curiosity در کار حفاری عملکردی نادرستی داشت ، کنجکاوی هنوز یک مقداری ماسه از محلی که به “ساحل Ogunquit” معروف  با خود به همراه دارد.

 

 

 

محقق اصلی SAM ، پل ماهفی ، از مرکز پرواز فضایی گودارد ناسا در گرینبلت ، مریلند می گوید: “ما مشتاق بودیم که منطقه ای را پیدا کنیم که برای آزمایش های مرطوب به اندازه کافی مناسب باشد که خوشبختانه به چنین جایی دست یافته ایم.”

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن