robotاخبار فناوریبرجسته ترین مطالب

ربات دومتری Model-T در فروشگاه ژاپنی FamilyMart

ربات دومتری Model-T در فروشگاه ژاپنی FamilyMart

ربات دومتری Model-T در فروشگاه ژاپنی FamilyMart

ربات Model-T که بر گرفته شده از کانگورو می باشد، در فروشگاه ژاپنی FamilyMart، خوراکی ها را در قفسه ها می چیند. درسته این ربات با بلندایی 7 فوتی یا به عبارتی دو متری و استفاده از فناوری Telexistence امیدوار است که موجی از اتوماسیون را در خرده فروشی ها به راه اندازد. هدف تولید کنند این ربات تا سال 2022، مجهز نمودن 20 فروشگاه در پیرامون شهر توکیو، به این ربات است که از راه دور و توسط اپراتورها کنترل می شود تا زمانی که هوش مصنوعی یا AI بتواند رفتار و حرکات انسان را بصورت دقیق تقلید نماید. برای آگاهی بیشتر می توانید ویدئو و تصاویر بیشتری از ان را در ادامه این مطلب ببینید.

 

نکته خوب این فناوری این است که فروشگاه FamilyMart می تواند از هرجای جهان اپراتورهایی را برای کنترل از راه دور این ربات ها استخدام نماید. تاکنون ، این کمپانی فناوری و منابع  مورد نظر را از کمپانی سرمایه گذاری SoftBank Group، سرویس گوشی های همراه KDDI و Airbus Ventures که در واقع بازو سرمایه گذاری کمپانی هواپیمایی سازی ایرباس در اروپا می باشد تامین می نماید.

رئیس اجرایی Telexistence ، جین تومیوکا می گوید: “فناوری این ربات در واقع دامنه و مقیاس هستی انسان را پیشرفت می دهد. برای نمونه در ژاپن 1.6 میلیون انسان هست که به دلایل گوناگون توانایی فعالیت کاری را ندارند و این فناوری می تواند کم توانی و ناتوانی این افراد را پوشش دهد.”

منبع
techeblog

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا