scienceاخبار فناوری

ساخت سیاه ترین ماده جهان در MIT

ساخت سیاه ترین ماده جهان در MIT

ساخت سیاه ترین ماده جهان در MIT

مهندسان MIT سیاه ترین ماده را که تا کنون در جهان دیده شده است ساخته اند. این ماده 10 برابر سیاهتر از هر آنچه چیزی است تا کنون گزارش شده است. این ماده از نانولوله های کربنی که روی سطح فویل آلومینیوم رشد کرده اند ساخته شده است.  شاید بپرسید فویل آلومینیوم چرا؟ زیرا فویل آلومینیومی با کلر اچ بیش از 99.96٪ از نور دریافتی را به خود جذب می کند تا تاریک ترین ماده شناخته شده در جهان را بسازد. این ماده حتی از وانتابلک نیز که چندی پیش در انگلستان ساخته شد و کمپانی BMW از آن برای پوشاندن X6 خود استفاد کرد نیز سیاه تر و تاریک تر است. چندی پیش نیز در نمایشگاه خودروی فرانکفورت، X6 وانتابلک را با برای شناسایی با روش LiDAR نیز آزمایش کردند.

چرا این مادره تاریک ترین و سیاه ترین ماده شناخته شده در جهان است؟

چرا این ماده تا این اندازه تاریک است؟  دانشمندان در اینباره  کاملاً مطمئن نیستند ، اما آنها گمان می کنند که دلیل این تازیکی ترکیب نانو لوله های آلومینیوم و کربن اچ شده از “forests” نانولوله های کربنی می باشد که بیشتر نور دریافتی را به گرما تبدیل می کند. برای آزمایش دیداری این تیم یک الماس زرد طبیعی 16.78 قیراطی را با این ماده پوشانده و همانطور که می بینید ، در نگاه اول همانند سطحی صاف و سیاه به نظر می رسد. در اینجا می توانید فیلمی از این ماده را ببینید.

کاربرد مواد بسیار سیاه و تاریک  در زمینه دانش های فضایی و نور می باشد، و البته در زمینه هنزی، علاقه هنرمندان به رنگ های بسیار سیاه و تاریک به دوره رنسانس باز می گردد.. گونه های بسیاری متفاوتی از جنگل های CNT شناخته شده است ، اما دانشمندان هنوز به دریافت درستی از مکانیزم سیاهی این ماده نرسیده اند ازین روی نیاز به پژوهش های بیشتری در این زمینه می باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا