ساخت ربات های اسمبلر BILL-E در دانشگاه MIT

ساخت ربات های اسمبلر BILL-E در دانشگاه MIT

ساخت ربات های اسمبلر BILL-E در دانشگاه MIT

پژوهشگران مرکز بیت ها و اتم های MIT از ربات BILL-E  یا Bipedal Isotropic Lattice Locomoting Explorer رونمایی کرده اند. BILL-E یک ربات مونتاژ کننده با یک بازوی حلقوی کوچک و مجهز به ابزارهایی برای بستن سازه هایی به نام voxels یا وکسل است. این سازه ها به ربات این امکان را می دهند تا بدون استفاده از سیستم پیچیده ای از دوربین ها ، حسگرها و الگوریتم ها، امکان مسیریابی و ناوبری را در فضای سه بعدی داشته باشد، این ربات ها می توانند با ردیابی موقعیت خود، مراحل ساختاری را در سازه ای که در حال کار روی آن هستند محاسبه کنند که کاری همانند بررسی پیکسل های تصویر می باشد. برای آگاهی بیشتر می توانید ویدئوی زیر را ببینید.

 

 

هر ربات می تواند به قسمتی از کار ساخت ، برداشت و یا قرار دادن وکسل ها، اختصاص داده شود و سپس آنها را به هم متصل کند. به عنوان یک تیم ، گروه کوچکی از این ربات ها می توانند به سرعت اشیای بزرگ را بسازند ، بخش های آسیب دیده یک سازه را بازسازی یا حذف و یا جایگزین کنند و یا حتی بخش های تازه ای را به سازه های موجود بیافزایند.

 

بنجامین جت، پژوهشگر MIT می گوید: “این ربات ها با دیگر ربات ها متفاوتند. ما تنها باید بدانیم که گام پسین آنها کجا خواهد بود؟ یک ایستگاه سِپاشین (فضایی) یا یک زیستگاه دَرمانگی (lunar habitat – زیستگاه قمری)، این ربات ها روی سازه زندگی می کنند و پیوسته آن را بازسازی و نوسازی می کنند.”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا