Chromehow toاندروید

تنظیم کروم بعنوان مرورگر پیش فرض اندروید

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

تنظیم کروم بعنوان مرورگر پیش فرض اندروید

تنظیم کروم بعنوان مرورگر پیش فرض اندروید

مرورگر گوگل کروم (Google Chrome) با نصب روی 64 درصد گوشی های هوشمند و 67 درصد رایانه های رومیزی و لپ تاپ در سال 2019، پر کاربرد ترین مرورگر مورد استفاده در سراسر جهان است. در این آموزش می خواهیم روش تنظیم گوگل کروم، بعنوان مرورگر پیش فرض اندروید را به شما آموزش دهیم، پس با ما همراه باشید.

نکته: توجه داشته باشید که برای تنظیم Google Chrome بعنوان مرورگر پیش فرض خود، نخست می باید آن را دانلود و در گوشی یا تبلت اندروید خود نصب نمائید.

چگونه می توانیم مرورگر گوگل کروم را بعنوان مرورگر پیش فرض اندروید انتخاب کنیم؟

مروگر گوگل کروم در بیشتر گوشی های هوشمند و تبلت هایی که به بازار عرضه می شوند، از پیش نصب شده و بعنوان مرورگر پیش فرض برگزیده شده است. هرچند در کاستوم رام (custom ROM) برخی از دستگاه ها، مرورگر های دیگری بعنوان مرورگر پیش فرض تعیین شده است.  برای تعیین مرورگر کروم بعنوان مرورگر پیش فرض دستگاه خود می توانید گام های زیر را دنبال نمائید:

  1. اگر Chrome را از پیش در دستگاه خود نصب ندارید، شما نیاز خواهید داشت تا Google Chrome را از Play Store دانلود نموده و روی گوشی یا تبلت خود نصب نمائید.
  2. در گوشی یا تبلت خود به بخش Settings یا تنظیمات بروید. آیکون بخش تنظیمات اندروید همانند یک چرخ دنده می ماند. سپس در بخش تنظیمات Apps یا برنامه ها را بتپید.تنظیم کروم بعنوان مرورگر پیش فرض اندروید
  3. پس از آن گزینه Default Apps یا برنامه های پیش فرض را بتپید.تنظیم کروم بعنوان مرورگر پیش فرض اندروید
  4. بخش برنامه های پیش فرض را به پایین پیموده تا منوی Browser یا مرورگر را پیدا کنید و آن را برای انتخاب مرورگر پیش فرض بتپید.پس از آن گزینه Default Apps یا برنامه های پیش فرض را بتپید.
  5. در فهرست نمایش داده شده، گزینه Chrome را انتخاب کنید.تنظیم کروم بعنوان مرورگر پیش فرض اندروید

پس از انجام گام های بالا و بستن بخش تنظیمات خواهید دید که اگر یک لینک را بتپید، لینک مورد نظر در مرورگر Chrome باز خواهد شد.

 

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا