برجسته ترین مطالبسگ

بزرگترین سگ های جهان و بررسی نژاد های مختلف سگ های بزرگ

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 4 میانگین: 3.3]

بزرگترین سگ های جهان و بررسی نژاد های مختلف سگ های بزرگ

آیا به دنبال پیدا کردن یک سگ بزرگ هستید؟ اگر به فکر خرید یک سگ بزرگ هستید ، در این نوشتار برخی از واقعیت ها و ویژگی ها و هر آن چیزی را که برای خرید چنین سگی نیاز دارید، درباره بزرگترین سگ های جهان ذکر خواهیم کرد.

از نظر تاریخی ، نژادهای بزرگ سگ، بعنوان سگ نگهبان محسوب می شدند و برای مقاصد گوناگونی همچون محافظت از افراد خاص ، دوام آوردن در شرایط سخت ، شکار طعمه های بزرگ و جلوگیری از ورود دزدان و متجاوزین به حریم خانه ها استفاده می شده اند.

اما واقعیت این است که این سگهای بزرگ، معمولا حیوانات بسیار دوست داشتنی ، آرام و بسیار ساکت هستند که می توانند به حیواناتی وفادار و فداکار تبدیل شوند.

اینها تنها برخی از دلایلی است که باعث می شود بسیاری از افراد از یک سگ بزرگ به عنوان حیوان خانگی استفاده کنند.البته اگر می خواهید دررابطه با سگ های بزرگ و دیگر دارندنگان سگ، مشکلی نداشته باشید،این سگ های بزرگ  نیز باید از سالیان جوانی به درستی آموزش دیده، با مردم، کودکان و حیوانات دیگر همراه شوند.

با اینکه این سگ ها بزرگ و پر انرژی هستند، اما این شانس را دارید تا با تمرینات فیزیکی و روانی و پیاده روی روزانه ترجیح دهند که در بیشتر اوقات شبانه روز دراز کشیده و یا چرت بزنند. اکنون بیایید تا به بزرگترین نژاد های سگ جهان، نگاهی بیاندازیم.

سگ چوپان قفقازی یا Caucasian shepherd dog

"<yoastmark

سگ چوپان قفقازی در اصل زاده قفقاز شمالی و روسیه می باشد. این سگ بسیار گنده، همچنین به عنوان سگ نگهبان دام و املاک استفاده می شود. گزارش های بی شماری از سگ های این نژاد در حال مبارزه با گرگ ها ، و حتی خرس ها بوده است که توانسته با موفقیت حیوانات و مردم را از حملات آنها نجات داده دهد.

بلندی شانه چوپان قفقازی می تواند به بیش از 76 سانتی متر و وزن آن نزدیک به 60 کیلوگرم برسد. هنگامی که خانواده، دام و یا ملک شما مورد تهدید قرار گیر، این سگ توانمند، ماهیچه ای و ترس بر انگیز می تواند از شما در برابر خطر پیش آمده پاسداری کند.

https://www.instagram.com/p/B_4hqL6FhHM/

سگ چوپان قفقازی در برخورد با صاحبانش رفتاری بسیار متفاوت دارد به گونه ای که معمولا یک حیوان خانگی منحصر به فرد ، مهربان و دوست داشتنی است که با هر یک از اعضای خانواده ، بچه ها و حیوانات خانگی بهتر تعامل ممکن را دارد.

در حالی که این سگ هنوز هم به عنوان سگ نگهبان مورد استفاده قرار می گیرند ، امروزه به عنوان حیوانات اهلی همراه نیز مورد استفاده هستند. با توجه به اندازه و توان آن، این سگ برای کسانی که بار اول است که می خواهند سگ داشته باشند مناسب نمی باشد و نباید توسط خردسالان یا افراد سالمند همراهی شود.

https://www.instagram.com/p/B_2rBBZDB8q/

چوپان قفقازی اگر برای درک سلسله مراتب در خانواده و چگونگی برقراری ارتباط با مردم و دیگر حیوانات به خوبی آموزش دیده و  اجتماعی شود می تواند به بهترین حیوان خانگی و بهترین دوستی که تاکنون داشته اید تبدیل شود و دوستی فداکار و دلبسته برای همه اعضای خانواده شما باشد

 • ماستیف انگلیسی یا English Mastiff

ماستیف انگلیسی یا English Mastiff
ماستیف انگلیسی یا English Mastiff

اگر به دنبال یکی از بزرگترین سگ های جهان و سنگین ترین نژاد ممکن سگ هستید – بولدوگ یا ماستیف انگلیسی، سگ مورد نظر شما خواهد بود. یک Mastiff  انگلیسی به طور متوسط ​​به وزن 60 تا 100 کیلوگرم می رسد و بلندی شانه آن نیز معمولا به 68 تا 76 سانتی متر خواهد رسید. پیشینه تاریخی گواه این مدعا هستند که یک ماستیف انگلیسی به نام زوربا در مقطعی از زندگی خود به وزنی حدود 155 کیلوگرم رسیده است.

https://www.instagram.com/p/B9zGmPlhpzx/

دلیل تنومندی چشمگیر ماستیف این است که این سگ انگلیسی در اصل به عنوان سگ شکار گاوها ، شیرها ، خرسها و دیگر حیوانات بزرگ، پرورش داده می شده است زیرا با وزنی که ماستیف دارد هیچ مشکلی برای حمله به جانداران بزرگتر از خود ندارد.

بر پایه افسانه های تاریخی در زمان امپراطوری روم ، سزار هنگام حمله به انگلیس به سمت Mastiff انگلیسی آمد و از اندازه و پایداری آن واقعاً تحت تأثیر قرار گرفت. در حقیقت ، او چند سگ از این نژاد را به روم برد و از آنها در جنگ میان گلادیاتور ها و شیر ها استفاده می کرد.

امروز ، خوشبختانه ، این غول آرام، معمولاً به عنوان عضوی دوست داشتنی در خانواده می باشد و همچنین یک بعنوان یکهمراه وفادار پذیرفته پذیرفته شده است. از ماستیف انگلیسی معمولاً برای سگهای درمانی بهره برده می شود و می تواند در عملیات نجات و جستجو در شرایط دشوار و همچنین برای ردیابی یا کشیدن وزنه های سنگین مورد استفاده باشد.

https://www.instagram.com/p/B9VqGebB_TZ/

از نظر طبیعت ، این سگ بزرگ، بسیار وفادار و آرام است. ماستیف یک حیوان خانگی کامل است و حتی در خانواده هایی که دارای فرزند به سادگی می توان آن را پذیرفت.

به یاد داشته باشید که سگهای این نژاد غول پیکر مستعد اضطراب جدایی یا isolation anxiety هستند ، بنابراین اگر می خواهید از ناهنجاری های اضطراب و رفتار مخرب آن جلوگیری کنید ، می باید اوقات طولانیی را با حیوان خانگی خود بگذرانید تا احساس تنهایی نکند.

https://www.instagram.com/p/B9SmxichkWn/

همچنین اگر می خواهید ماستیف شما، سگی شاد و خوشحال باشد می باید با او به پیاده روی های بلند و هیجان بر انگیز روزانه بروید و افزون بر این، آموزش های لازم را نیز به او یاد دهید.

 • سگ نیوفاندلند یا The Newfoundland Dog

  "سگ

  این سگ های چشم نواز در واقع به عنوان یار و سگ کمکی ماهیگیران پرورش داده شده اند. برای همین نیوفاند لند ها، شناگران بسیار ماهری هستندو در صورتی که با آنها باشید و در جایی آبی ببینند، نمی توانند از آبتنی و شنا در آن خود داری کنند. ماهیگران از این سگهای بزرگ برای بازگرداندن چیزهایی که در آب افتاده اند و یا نجات مردمی که در حال غرق شدند بودند استفاده می کردند. این شناگران سرسخت هنوز در عملیات نجات در دریا و اقیانوس استفاده می شوند.

  سگ های این نژاد غول پیکر می توانند به وزن بالای 90 کیلوگرم برسند و در برخی از گزارش ها ادعا شده است که یک سگ نیوفاند لند در گذشته نزدیک به 120 کیلوگرم وزن داشته است.

  از این رو، شکی نیست که Newfies یا نوفای ها، یکی از بهترین شناگران در جهان سگ ها هستند. با اینکه نیوفاندلند ها بسیار بزرگ می باشند، اما در عین حال جاندارانی بسیار آرام می باشند. نیوفاندلند ها معمولا سیاه رنگ هستند اما رنگ قهوه ای را نیز می توان در نژاد نیوفاندلند دید.

  https://www.instagram.com/p/B_0IunIlBPM/

  پوشش دوگانه کلفت و ضخیم آنها که برای جلوگیری از یخ زدگی سگها هنگام پریدن در آب سرد بسیار کارامد می باشد و از سوی دیگر باعث می شود تا این سگ ها واقعا بزرگ به نظر برسند.

  https://www.instagram.com/p/B_s4Fx8hbLN

  سگهای این نژاد غول پیکر به همه اعضای خانواده مهر می ورزند و برای محافظت از کودکان شما در خانه بسیار مناسب می باشند که این باعث شده تا این سگ ها نام مستعار Dog Nannies یا سگ نینی ها نیز داده شود.

  https://www.instagram.com/p/B_uLuEvhUQc/

  نیوفایزها به ورزش و پیاده روی روزانه نیاز دارند و حتی اگر بتوانید این سگ را روزانه به برکه، چشمه، یا نزدیک رودی ببرید، باعث شادی و خشنودی آن خواهد شد.

 • سگ کوموندور یا Komondor Dog

  سگ کوموندور یا Komondor Dog
  سگ کوموندور یا Komondor Dog

  کوموندور که همچنین به عنوان یک Hungarian Sheepdog یا سگ چوپان مجار نیز شناخته می شود ، به دلیل پوشش موهای بلندش، همانند جارو تی می باشد و به دلیل این ظاهرش هیچگاه با سگ های دیگر اشتباه گرفته نمی شود. این گونه که زمانی سگ نگهبان دام و املاک بود ، امروز در کشور زادگاه خود به عنوان یک گنج ملی شناخته شده است. بلندی شانه این سگهای غول پیکر بی همتا می تواند به بش از 8 سانتی متر برسد و میانگین وزن آنها نیز نزدیک 60 کیلوگرم می باشد.

  https://www.instagram.com/p/B_xdguynCDG/

  این سگ های بزرگ مجارستانی در واقع بهترین حیوانات خانگی نیستند. آنها آرام و ساکت هستند اما اگر حیاطی برای پرسه زدن هنگام شب و روز داشته باشند ، شادتر خواهند بود. سگ های کوموندور بسیار پارس می کنند، بنابراین اگر همسایه ای دارید که صداهای بلند برای او بسیار ناخوشایند است ، پس باید تمام تلاش خود را برای آموزش سگ چوپان مجارستانی انجام دهید تا تعامل با غریبه ها و رهگذران احساس راحتی کند، در غیر اینصورت بهتر است نژاد دیگری را انتخاب کنید که کم صدا تر می باشد.

  سگ های مجار به خانواده های خود بسیار وفادار هستند و به ویژه در تعامل با کودکان و خانواده های کوچکتر خانواده شما بسیار شکیبا خواهند بود. اگر تازگی به داشتن سگ و آموزش سگ علاقه شدید ، پذیرفتن کوموندور ایده خوبی نیست. این سگها مانند دیگر نژادهای بزرگ ، به آموزش فرواوان و یادگیری تعامل اجتماعی در جوانی نیازمندند و اگر صاحبش در تعامل با آن شکیبا نباشد، می تواند با چالش های بسیاری روبرو شود.

  https://www.instagram.com/p/B_28t58jngr/

  برای حفظ شادی ، آرامش و تندرستی چوپان مجارستانی خود با ید به تمرین و پیاده روی روزانه بپردازید. اگر به طور درست سگ خود را آموزش داده و آن را فعال نگه دارید ، این به شما کمک می کند تا در کنار مردم و دیگر صاحبان سگ های محله خود مشکل چندانی نداشته باشید.

 • سگ اسکاتلندی دیرهوند یا Scottish Deerhound

سگ اسکاتلندی یا اسکاتیش دیرهوند یکی از کهن ترین نژادهای سگ شکاری است. نژاد این سگ بزرگ همانگونه ک از نامش پیداست،سرزمین اسکاتلند می باشد و برای تعقیب و شکار گوزن های قرمز استفاده می شده است. دیرهوند اسکاتلندی همانند نژاد سگ های هون، تنی ورزیده دارد اما پاهای آن بزرگتر ، بلندتر تر و توانمند تر است ، از این روی این جاندار بسیار سریع، می تواند بدون هیچ مشکلی حتی سریعترین شکار ها را نیز بشکارد.

بلندی شانه غول های اسکاتلندی می تواند به بیش از 81 سانتی متر برسد، میانگین وزنی این نژاد نزدیک 50 کیلوگرم می باشد.

https://www.instagram.com/p/B_m_95Ehn19/

دیرهوندها به دلیل پر پشت بودن موهایشان، نسبت به سگ های گری هوند بزرگتر به نظر می رسنددم آنها بلند بوده و تا نزدیکی زمین می رسد. با اینکه بینی بسیاری از سگ های این نژاد سیاه می باشد، اما سگ هایی با بینی آبی نیز درمیانشان یافت می شود. این سگ ها رنگ های گوناگونی دارند و بدن و پاهایشان کاملا با مو پوشیده شده است که در بخش شکم، سینه و سرشان نرم تر می گردد.این یک واقعیت تاریخی است ، که این نژاد باستانی در سده 17 میلادی به دلیل محدودیت هایی در آن زمان در حال انقراض بود، زیرا تنها شمار محدودی از بالاترین رده های اشرافی مجوز نگهداری این نژاد را داشتند.. خوشبختانه در سده نوزدهم حق مالکیت آن دوباره همگانی شد و این نژاد زیبا و بزرگ از خطر نابودی نجات پیدا کرد.

https://www.instagram.com/p/B_hQMcwqMG-/

دیرهوندها معمولا سر حال به نظر می رسند و در واقع جاندارانی بسیار مهربان هستند. آنها به خوبی با اعضای خانواده شما تعامل کرده و به آنها عشق می ورزند. از آنجایی که این سگ ها در دوران کهن بعنوان سگ شکاری استفاده می شدند و نه سگ نگهبان، از این رو در اجتماعات و همچنین روبرو شدن با مهمان ها مشکلی نخواهند داشت.

https://www.instagram.com/p/B_2pxYsB5m1/

این نکته را باید در نظر داشته باشید که به دلیل غرایز شدید شکار ، آنها را باید از گربه ها و حیوانات دیگر دور نگه داشت. یکی از صفاتی که صاحبان اسکاتیش دیرهوند را خوشنود می سازد، خموشی و کم سر و صدا بودن آنها می باشد، از این روی در صورتی که همسایه ای پر شکوه دارید، خیالتان از سر و صدا، آسوده خواهد بود.

https://www.instagram.com/p/B_20MBnpJZa/

اگر آماده خرید چنین سگی هستید، می باید خود را برای پیاده روی های طولانی روزانه با این سگ آماده سازید و  البته نیاز به انجام تمرین های شدید با این غول آرام و با وقار نخواهید داشت.

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا