بزرگترین سگ های جهان و بررسی نژاد های مختلف سگ های بزرگ

بزرگترین سگ های جهان و بررسی نژاد های مختلف سگ های بزرگ

بزرگترین سگ های جهان

آیا به دنبال پیدا کردن یک سگ بزرگ هستید؟ اگر به فکر خرید یک سگ بزرگ هستید ، در این نوشتار برخی از واقعیت ها و ویژگی ها و هر آن چیزی را که برای خرید چنین سگی نیاز دارید، درباره بزرگترین نژادهای سگ جهان ذکر خواهیم کرد.

از نظر تاریخی ، نژادهای بزرگ سگ، بعنوان سگ نگهبان محسوب می شدند و برای مقاصد گوناگونی همچون محافظت از افراد خاص ، دوام آوردن در شرایط سخت ، شکار طعمه های بزرگ و جلوگیری از ورود دزدان و متجاوزین به حریم خانه ها استفاده می شده اند.

اما واقعیت این است که این سگهای بزرگ، معمولا حیوانات بسیار دوست داشتنی ، آرام و بسیار ساکت هستند که می توانند به حیواناتی وفادار و فداکار تبدیل شوند.

اینها تنها برخی از دلایلی است که باعث می شود بسیاری از افراد از یک سگ بزرگ به عنوان حیوان خانگی استفاده کنند.البته اگر می خواهید دررابطه با سگ های بزرگ و دیگر دارندنگان سگ، مشکلی نداشته باشید،این سگ های بزرگ  نیز باید از سالیان جوانی به درستی آموزش دیده، با مردم، کودکان و حیوانات دیگر همراه شوند.

با اینکه این سگ ها بزرگ و پر انرژی هستند، اما این شانس را دارید تا با تمرینات فیزیکی و روانی و پیاده روی روزانه ترجیح دهند که در بیشتر اوقات شبانه روز دراز کشیده و یا چرت بزنند. اکنون بیایید تا به بزرگترین نژاد های سگ جهان، نگاهی بیاندازیم.

سگ چوپان قفقازی یا Caucasian shepherd dog

"<yoastmark

سگ چوپان قفقازی در اصل زاده قفقاز شمالی و روسیه می باشد. این سگ بسیار گنده، همچنین به عنوان سگ نگهبان دام و املاک استفاده می شود. گزارش های بی شماری از سگ های این نژاد در حال مبارزه با گرگ ها ، و حتی خرس ها بوده است که توانسته با موفقیت حیوانات و مردم را از حملات آنها نجات داده دهد.

بلندی شانه چوپان قفقازی می تواند به بیش از 76 سانتی متر و وزن آن نزدیک به 60 کیلوگرم برسد. هنگامی که خانواده، دام و یا ملک شما مورد تهدید قرار گیر، این سگ توانمند، ماهیچه ای و ترس بر انگیز می تواند از شما در برابر خطر پیش آمده پاسداری کند.

سگ چوپان قفقازی در برخورد با صاحبانش رفتاری بسیار متفاوت دارد به گونه ای که معمولا یک حیوان خانگی منحصر به فرد ، مهربان و دوست داشتنی است که با هر یک از اعضای خانواده ، بچه ها و حیوانات خانگی بهتر تعامل ممکن را دارد.

در حالی که این سگ هنوز هم به عنوان سگ نگهبان مورد استفاده قرار می گیرند ، امروزه به عنوان حیوانات اهلی همراه نیز مورد استفاده هستند. با توجه به اندازه و توان آن، این سگ برای کسانی که بار اول است که می خواهند سگ داشته باشند مناسب نمی باشد و نباید توسط خردسالان یا افراد سالمند همراهی شود.

چوپان قفقازی اگر برای درک سلسله مراتب در خانواده و چگونگی برقراری ارتباط با مردم و دیگر حیوانات به خوبی آموزش دیده و  اجتماعی شود می تواند به بهترین حیوان خانگی و بهترین دوستی که تاکنون داشته اید تبدیل شود و دوستی فداکار و دلبسته برای همه اعضای خانواده شما باشد

1 2 3 4 5برگهٔ بعدی
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا