اخبار فناوری

پرواز موفقیت آمیز جامه جت Gravity از روی کانال سولنت

پرواز موفقیت آمیز جامه جت Gravity از روی کانال سولنت

پرواز موفقیت آمیز جامه جت Gravity از روی کانال سولنت

مخترع بریتانیایی ، ریچارد براونینگ که با عنوان “مرد موشکی” نیز شناخته می شود ، با موفقیت، پرواز تاریخی خود را از روی کانال سولنت انگلستان که حد فاصل میان قلعه هورست تا جزیره وایت (فورت آلبرت) است را با موفقیت به انجام رساند. این جامه جت-تاواند (jet-powered suit) با وزنی نزدیک به 30 کیلوگرم دارای 5 میکرو توربین گازی است که در دست ها، ساعد و پشت جای می گیرد که می تواند بیش از 1000 اسب بخار نیرو تولید کند. هنگام روشن شدن، این توربین ها سوار را به سمت بالا و به درون هوا پیش می برند.

 

اما چیزی که باعث شده تا سفر بر فراز Solent  را تاریخی کند این است که این پرواز دورترین پروازی است که این مخترع با جامه جت خود انجام داده و توانسته این فاصله 1.3 کیلومتری را با سرعت 96 کیلومتر در ساعت تنها در 75 ثانیه طی کند و بدون هیچ مشکلی در مقصد خود فرود بیاید. او این جامه جت را تاکنون در بیش از 20 کشور جهان به نمایش گذارده است.

ریچارد براونینگ  می گوید که از زمان راه اندازی Gravity در سال 2017 ، ما متوقف نشده ایم و همواره وضع موجود را به چالش کشیده ایم. صدور مجوز ثبت اختراع برای STEM ، یک نقطه عطف مهم برای Gravity است که به ما این امکان را می دهد تا همچنان به نوآوری خود در این زمینه این اختراع ادامه دهیم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن