استفاده از اکسل برای کشیدن نقاشی

استفاده از اکسل برای کشیدن نقاشی

استفاده از اکسل برای کشیدن نقاشی

تاتسوو هوریوچی ، یک هنرمند 79 ساله از ناحیه ناگانو ژاپن  است که برای آفرینش شاهکارهای خود ترجیح می دهد تا از spreadsheet یا صفحات گسترده مایکروسافت اکسل استفاده کند. از آنجا که هوریوچی نمی خواست پولی برای خرید برنامه های گرافیکی هنری هزینه کند، پس از اینکه دید که کارمندان در اداره و دفتر کار چگونه از اکسل استفاده می کنند، او نیز تصمیم گرفت تا برای آفرینش کارهای هنریش از نرم افزار اکسل استفاده کند.  اما او چگونه با اکسل این کار را می کند؟ عملگر Autoshape عمدتاً برای شکل دادن تصاویر به کار می رود و سپس اشکال رنگی سفارشی برای بافتن یک تصویر پیچیده لایه بندی می شوند.

باور کنید یا نه ، او حتی کوشید تا از Microsoft Word استفاده کند ، اما به زودی دریافت که اکسل برخلاف مایکروسافت ورد، محدودیتی در انتخاب سایز برگه ها ندارد. البته این روزها ، او این کار را بیشتر برای سرگرمی ​​انجام می دهد، اما او پیشتر در چند مسابقه شرکت کرده و حتی جایزه نخست در مسابقه هنری Excel Autoshape در سال 2006 را از آن خود کرده است.

تاتسوو هوریوچی خودش چه می گوید؟

تاتسوو هوریوچی  می گوید که من هرگز از Excel در محل کار استفاده نکردم ، اما دیدم افراد دیگری با استفاده از آن نمودارهای زیبایی می کشیدند، پس از آن من هم با خود اندیشیدم که می توانم با اکسل نقاشی کنم زیرا این نرم افزار از پیش روی رایانه من نصب بود و کار نیز با آن آسان بود و افزون بر این خرید برنامه های گرافیکی برایم گران تمام می شد. من احتمالاً می توانم با آن قرعه کشی کنم. این خبر برای ما ایرانی ها شاید نکته ویژه ای داشته باشد و آن این است که ما هم اکنون بسیاری از نرم افزار های گران بها را به دلیل نبود قانون کپی رایت، به رایگان در اختیار داریم. پس بهتر است این را مغتنم شمرده و دستکم در یکی از این نرم افزار تخصص پیدا کنیم تا کمتر در گره هزار توی بیکاری زمان را هدر بدهیم. با تکرار و تمرین مداوم می توان هر نرم افزاری را آموخت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا