عکس شگفت انگیز از آتشفشان رایکوک

عکس شگفت انگیز از آتشفشان رایکوک

عکس شگفت انگیز از آتشفشان رایکوک

آتشفشان رایکوک (Raikoke) در جزایر کوریل روسیه به ندرت فوران می کند ، زیرا زیرا واپسین آتشفشانی های آن به سال 1924 و سال 1778 باز می گردد. با این حال هنگامی که دود خاکستر و گاز های آ تشفشانی از دهانه 700 متری آن، حدود ساعت 4 بامداد به وقت محلی در 22 ژوئن سال 2019 به آسمان خاست، دوره خفتگی 95 ساله آتشفشان رایکوک به پایان رسید. تصویر شگفت انگیز زیر را فضانوردان داخل ایستگاه فضایی بین المللی از ستون آتشفشانی آتشفشانی برون داده شده رایکوک گرفته اند که دار ناحیه چتر گسترده شده است.

 

ناحیه چتر ناحیه ای است که چگالی ستون دود و هوای اطراف آن با هم برابر می شوند و بالا رفتن ستون متوقف می شود و بجای آن در این ناحیه همانند چتر گسترش می یابد. حلقه ابرهایی که در پایه ستون می بینید، بخار آب است. چندین ماهواره نیز این رویداد را رصد کرده اند که ستون دود  برافراشته و پس از آن به در جهت شرق به سمت گردباد در حال گردشی در شمال اقیانوس آرام کشیده شده است.عکس شگفت انگیز از آتشفشان رایکوک

 

سیمون کارن، آتشفشانیست Michigan Tech می گوید: ” این تصویر دیدنی مرا به یاد عکس های Sarychev Peak از فوران آتشفشان جزیزه های کوریل (Kuriles) در حدود ده سال پیش می اندازد. حلقه ابرهای پفی سفید در پایه ستون شاید نشانه هوای پیرامونی کشیده شده به سمت ستون و تراکم بخار آب باشد.”

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا