اپل چهارمین کمپانی بزرگ صنعت بازی های رایانه ای!!

اپل چهارمین کمپانی بزرگ صنعت بازی های رایانه ای!!

اپل چهارمین کمپانی بزرگ صنعت بازی های رایانه ای!!

هنگامی که به صنعت بازی های رایانه ای می اندیشید، شاید به 3 کمپانی بزرگ مایروسافت، سونی و نینتندو بیاندیشید و یا اینکه به کمپانی های بازی سازی بزرگی همچون EA، Ubisoft، Activision، Blizzard بیاندیشید، اما بر پایه بررسی ها و آنالیزهای Newzoo، کمپانی اپل یکی از 4 شرکت برتز در زمینه صنعت بازی های رایانه ای در جهان می باشد.

این جایگاه می تواند خیلی ها را دچار شگفتی کند، زیرا کمپانی اپل نه بازیی می سازد و نه کنسول بازی تولید می کند!! اما باید گفت که، افزایش شمار گوشی های آیفون در سراسر جهان، اپل را به جایگاه چهارم بزرگترین کمپانی  های صنعت بازی های رایانه ای رسانده است. افزون بر این، این بررسی میزان بزرگی صنعت بازی های رایانه ای در گوش های هوشمند را نیز نشان می دهد. زیرا برخلاف محدود بودن کاربران کنسول های بازی، تقریبا در جهان امروز، هر فرد یک گوشی هوشمند با خود دارد که می تواند بخشی از زمان روزانه خود را به بازی کردن با آن بپردازد.

بر پایه بررسی های انجام شده، برآورد شده که کمپانی اپل در نیمه نخست سال 2018، درآمدی 2.09 میلیارد دلاری را از صنعت بازی های رایانه ای به دست آورده است و درآمد سالانه آن نیز معادل 9.45 میلیارد دلار می باشد که البته مشخص نیست که این رقم کل درآمد اپل از فروشگاهش می باشد و یا اینکه برشی از فروش اپلیکشن ها در این فروشگاه است.

تصور ما این است که جایگاه اپل می تواند در زمینه بازی های رایانه ای افزایش یابد، زیرا این کمپانی در کنفرانس جهانی سال 2019 خود، از سرویس Apple Arcade پرده برداشت که به کاربران این امکان را می دهد تا به شاخه ویژه ای از بازی ها دسترسی داشته باشند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا