how toiPadOSآیپدترفند های آیفون

نصب فونت با برنامه Font Diner در آیفون و آیپد iOS 13

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 1 میانگین: 5]

یکی از ویژگی های iOS 13 و iPadOS 13 که در هنگام معرفی آنها در WWDC توجه چندانی را به خود نگرفت، توانایی استفاده از فونتهای کاستوم در آیفون و آیپد بود. این ویژگی هم اکنون محدودیت های دارد، با این حال شما می توانید به کمک آن از فونت های متفاوتی در iOS و iPadOS بهره ببرید. از پیش برنامه هایی همانند iFont و Anyfont هستند که به روش هایی، فونت های سفارشی و کاستوم را برای iOS و دیگر برنامه های ارائه می نمایند، اما در این میان اپل نیز بطور رسمی از نصب و مدیریت فونت در آیفون و آیپد پشتیبانی می کند که البته این کار را هم اکنون بصورت محدود در اختیار کاربران گذارده است.

در زمان نوشتن این آموزش استفاده از فونت های کاستوم و سفارشی تنها در برنامه هایی همانند Pages، Mail و Keynote پشتی بانی می شود و امکان استفاده آنها در دیگر برنامه ها فراهم نمی باشد. این بدان معناست که شما نمی توانید از هر فونتی در هر برنامه ای همانند برنامه های Facebook، اینستاگرام، اسنپچت و … استفاده کنید. برای این کار می توانید برنامه های جانبی متفاوتی را نصب نمائید که البته این برنامه ها هم امکان اعمال فونت را بصورت گسترده در iOS 13 نخواهند داشت.

چگونه می توانیم در آیفون و آیپد از فونت کاستوم یا سفارشی استفاده کنیم؟

  1. برنامه Font Diner یکی از نخستین برنامه های رایگان است که بصورت رسمی از فونت های سیستم-گسترده سفارشی در iOS 13 پشتیبانی می کند.
  2. پس از دانلود برنامه، آن را باز کرده و در بالا گوشه راست برنامه، دکمه خخاکستری Activate را بتپید.
  3. Agree را تپیده و پس از آن Install را بزنید.نصب فونت با برنامه Font Diner در آیفون و آیپد iOS 13
  4. شما می توانید با رفتن به مسیر Settings > General > Fonts همه فونت های کاستوم و سفارشی را ببینید.شما می توانید با رفتن به مسیر Settings > General > Fonts همه فونت های کاستوم و سفارشی را ببینید.
  5. اکنون یک فونت کاستوم یا سفارشی را که با برنامه های Pages، Keynote و Fonts سازگار است، باز کنید.
  6. متنی تازه نوشته یا متنی که از پیش موجود بوده را انتهاب متید و به ویرایشگر رفته و فونت کاستوم دلخواه خود را برگزینید.اکنون یک فونت کاستوم یا سفارشی را که با برنامه های Pages، Keynote و Fonts سازگار است، باز کنید.

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا