سیستم شناسایی تعاملی چهره و استفاده از مدل های 3D برای نمایش چهره

سیستم شناسایی تعاملی چهره و استفاده از مدل های 3D برای نمایش چهره از زوایای گوناگون

پژوهشگران دانشگاه بریگام ، به رهبری هدر فلو ، یک سامانه شناسایی چهره تعاملی (I-FRS) ساخته اند که با استفاده از مدل های سه بعدی طبیعت گرایانه چهره ها ، کاربر را توانا می سازد تا چهره ها را از چند زاویه و به صورت پویا ببیند. این فناوری در سنجش با دیگر روش هایی که اکنون از سوی دادگستری ها، بخش کنترل مرزها و سازمان های اجرای قانون استفاده می شود ، در شناسایی و مطابقت آنها بهبودی بسیاری داشته است. در ادامه می توانید ویدئوهای مربوطه را ببینید.

 

درواقع I-FRS روشهای پیشین را بهبود می بخشد ، زیرا عکسهای پلیس هم اکنون تنها نمای چهره روبروی مجرمان را نشان می دهد ، اما این سامانه که روی 3000 خواهان آزمایش شده است ، زوایای گوناگونی را نشان می دهد که می تواند به گواهان در شناسایی مظنونان کمک کند. در یک گروه داوطلب ویدئویی از یک مرد 30 ساله که کیف یک زن را دزدیده است نشان داده می شود. در این نمونه برخی تنها نمای چپ چهره دزد را می بینند و دیگران از زوایایی متفاوت.

دکتر ملیسا کولوف ، نویسنده مشترک مقاله ای درباره این مطالعه  می گوید: ” دلایل خوبی هست که پیش بینی می کند اگر گواهان امکان دستکاری تصاویر و ترازبندی آنها با زاویه چهره ای که در یاد دارند داشته باشند ، دقت شناسایی نیز بالاتر خواهد بود. ما می دانیم که بازیابی خاطرات دقیقاً به به زمان شکل گیری و زمینه ای که آخاطره در آنها بازیابی می شود متکی است. آزمایشاتی که انجام دادیم این تئوری را در عمل نشان می دهد”

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا