استفاده اینستاگرام از هوش مصنوعی برای کاهش کامنت های تهاجمی و زورگویانه

0
20
استفاده اینستاگرام از هوش مصنوعی, کاهش کامنت های آزار دهنده اینستاگرام, روشتک,raveshtech, اینستاگرام, هوش مصنوعی, هوش ساختگی, کاهش دیدگاه های تهاجمی در اینستاگرام, کامنت های اینستاگرام, اخبار فناوری, اخبار تکنولوژی
لینک پیشنهادی

استفاده اینستاگرام از هوش مصنوعی برای کاهش کامنت های تهاجمی و زورگویانه

استفاده اینستاگرام از هوش مصنوعی برای کاهش کامنت های تهاجمی و زورگویانه

اینترنت می تواند در بیشتر اوقات، جایی بسیار مسموم باشد! زیرا مردم ممکن است دیدگاه های خود درباره کاری که شما انجام می دهید و یا راه و روش زندگی شما، به شیوه ای آفندی و تهاجمی بازگو کنند. Cyberbulling یا زورگیری و ارعاب سایبری، همچنان بعنوان یک مشکل جدی در اینترنت و به ویژه در شبکه های اجتماعی همانند اینستاگرام و فیسبوک ادامه دارد و البته این مشکل به این زودی ها از میان نخواهد رفت. در این میان اینستاگرام همچنان می کوشد تا گام های موثری را در جلوگیری از ارسال کامنت ها و دیدگاه های زورگویانه و آفندی (offensive – تهاجمی) در پلتفرم خود بردارد. بی گمان، کارامد ترین ابزار ممکن برای پیشگیری از این داستان، استفاده از هوش مصنوعی یا AI می باشد.

در این روش هوش ساختگی یا AI، با کنترل متن های کاربران و پیش از پست شدنشان، کاربران را می نِویتد (notify – با خبر میکند) که ممکن است متنی را که نوشته اند بعنوان یک متن آفندی (Offensive – تهاجمی) در نظر گرفته شود. این مداخله و پا در میانی AI، به کاربران این بخت را می دهد تا متن نوشته شده خود را بازبینی کنند. اینستاگرام گفته که در آزمایش های انجام شده روی این ویژگی، دریافته که این ویژگی کاربران را تشویق می کند تا دیدگاه های کم آزارنده تری را با دیگران به اشتراک بگذارند.

پس از شنیدن این موضوع که کاربران ممکن است به دلیل جلوگیری از تشدید وضعیت، میلی به بلاک، unfollow و یا گزارش فرستنده دیدگاه های زورگویانه و آفندی (offensive – تهاجمی) نداشته باشند، به ویژه اینکه در زندگی واقعی نیز با آن شخص تعامل داشته باشند، اکنون به کاربران این پروانه داده شده تا در صورت نیاز این افراد را shadowban کنند. اینستاگرام این ویژگی تازه را Restrict نامیده.

هنگامی که کسی restricted یا محدود شد، کامنت ها و دیدگاه های او در پست های کاربر، تنها برای آن شخص، دیدنی خواهد بود. کاربر این گزینه و انتخاب را نیز دارد تا کامنت ها ی آن شخص را اگر صلاح می داند برای دیگران نیز دیدنی کند. افزون براین افراد محدود شده، دیگر نمی توانند زمان فعال بودن کاربر در اینستاگرام را ببینند و یا اینکه از خواند شدن پیام direct خود در چت خصوصی او آگاه شوند.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید