carاخبار فناوری

Veloster N ETCR هیوندای یک خودروی مسابقه ای تمام برقی

Veloster N ETCR هیوندای یک خودروی مسابقه ای تمام برقی

Veloster N ETCR هیوندای یک خودروی مسابقه ای تمام برقی

Veloster N ETCR  نخستین خودروی برقی این کمپانی است که قرار است در مسابقات قهرمانی ETCR شرکت کند. Veloster N ETCR به جای موتور 4 سیلندر 2.0 لیتری توربوشارژ 350 اسب بخار ، از یک موتور الکتریکی منفرد mid-mounted برای انتقال نیرو به چرخ های پشتی بهره می برد. این خودرو قرار است تا در اواخر ماه سپتامبر سال 2019 برنامه آزمایشی این خودرو آغاز شود و بی گمان ماهم منتظر انجام این آزمایش ها می مانیم.

 

البته ETCR را با مسابقات قهرمانی اتومبیلرانی اروپا اشتباه نکنید ، بلکه این ETCR سری جدید مسابقات اتومبیلرانی  خودروهای برقی است. اطلاعات زیادی در مورد ETCR در دسترس نیست ، اما می دانیم که این رالی برای چندین سازنده که همگی ازاستفاده از پیشرانه های الکتریکی مشترک استفاده می کنند باز می باشد. در این مسابقات کمپانی باتری سازی ویلیامز تامین کننده باتری ها و ماژول های کنترلی خودروها می باشد. مسابقات ETCR در اروپا، آمریکای شمالی و آسیا برگزار خواهد شد.

Veloster N ETCR هیوندای Thomas Schemera معاون اجرایی هیوندای و رئیس بخش تقسیم محصولات این کمپانی گفت: “امروز  ما نقطه عطف ویژه دیگری را در تاریخ Hyundai Motorsport تجربه کردیم. ما مفتخریم که Hyundai Veloster N ETCR را که نخستین ماشین مسابقه ای برقی ما و طراحی شده برای مسابقات ETCR می باشدT رونمایی می کنیم. ما از مدت ها پیش این لحظه را پیش بینی کرده بودیم و از اینکه می خواهیم فصل تازه ای را در کمپانی هیوندای آغاز کنیم، بسیار هیجان زده هستیم.Veloster N ETCR هیوندای

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا