اندروید

فعال کردن تم Dark در اندروید 10

فعال کردن تم Dark در اندروید 10

فعال کردن تم Dark در اندروید 10

Dark theme یا تم تاریک دیگر در دسترس شماست! تیم Android Developer در 5 سال گذشته این امکان را در Developer Previews قرار داده بود ، اما در اندروید 10 ، تم Dark به طور رسمی معرفی شده تا دسترسی، تنظیم و استفاده از آن برای کاربران بسیار آسان باشد. در این آموزش می خواهیم روش فعال کردن تم تیره را در اندروید 10 به شما نشان دهیم، پس با ما همراه باشید.

چگونه می توانیم در اندروید 10، تم تاریک را فعال نمائیم؟

برای انجام این کار گام های زیر را دنبال نمائید:

  1. به بخش Settings یا تنظیمات اندروید 10 بروید.
  2. سپس Display یا نمایش را بتپید.
  3. اکنون سوئیچ روبروی گزینه Dark Theme یا تم تاریک را بتپید تا روشن و فعال شود.فعال کردن تم Dark در اندروید 10, تم تاریک اندروید 10, تم Dark اندروید 10, روشتک,raveshtech, تم تیره اندروید, ترفندهای اندروید, آموزش اندروید

روش افزودن تم Dark به بخش Quick Settings اندروید 10

برای فعال یا غیر فعال کردن تم تاریک دیگر نیاز نیست تا به بخش تنظیمات گوشی اندروید بروید و این کار را می توانید از بخش Quick Settings یا تنظیمات سریع اندروید خود نیز انجام دهید. البته تم تاریک بصورت پیش فرض در این بخش جای ندارد و می باید با انجام گام های زیر، آن را به تنظیمات اندروید خود بیافزائدی:

  1. سایا نِویت (notification shade – نوار اعلان ) بالای گوشی را دوبار پایین بکشید. البته می توانید این کار را با دو انگشت و تنها یک بار انجام دهید تا بخش Quick Settings یا تنظیمات سریع باز شود.
  2. در پایین گوشه چپ بخش تنظیمات سریع، آیکون قلم را بتپید.
  3. سپس در کاشی برنامه ها، آیکون Dark theme را گرفته و به بخش تنظیمات سریع بکشید. آیکون تم تاریک یک پرهون (دایره) نیمه سیاه و سفید می باشد.فعال کردن تم Dark در اندروید 10, تم تاریک اندروید 10, تم Dark اندروید 10, روشتک,raveshtech, تم تیره اندروید, ترفندهای اندروید, آموزش اندروید

با انجام گام های بالا از این پی به سادگی می توانید تم تاریک یا Dark را از بخش تنظیمات سریع گوشی به سادگی روشن یا خاموش کنید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن