دیدن و مدیریت نوتیفیکیشن های آیفون و آیپد در بخش Notification Center

دیدن و مدیریت نوتیفیکیشن های آیفون و آیپد در بخش Notification Center

دیدن و مدیریت نوتیفیکیشن های آیفون

اگر شما هم یکی از کاربران دستگاه های آیفون یا آیپد هستید، شاید دریافته باشید که نوتیفیکیشن ها دریافتی می توانند تا چه اندازه آزارنده باشند. خوشبختانه اپل جایی را در سیستم عامل خود فراهم نموده است که می توانید افزون بر دیدن همه نوتیفیکیشن ها یا اعلان های دریافتی را مدیریت کنید. این بخش را اپل Notification Center یا مرکز اعلان نام گذاری کرده است.  در این آموزش می خواهیم روش دیدن مرکز اعلان یا Notification Center را در ایفون و آیپد به شما نشان دهیم پس با ما همراه باشید.

چگونه اعلان های دریافتی در آیفون و آیپد را دیده و مدیریت کنیم؟

در واقع بخش Notification Center، یک رابط کاربری مرکزی برای دیدن نِویت ها یا نوتیفیکیشن های دریافتی همه برنامه های و سیستم عامل دستگاه های ایفون و آیپد می باشد. برای انجام این کار می توانید گام های زیر را دنبال کنید:

 1. برای دیدن مرکز اعلان در آیفون و یا آیپد می باید دستگاه شما از حالت قفل خارج شده باشد. پس از آن مرکز لبه بالایی نمایشگر دستگاه خود را پایین بکشید.
  دیدن و مدیریت نوتیفیکیشن های آیفون و آیپد در بخش Notification Center
  دیدن و مدیریت نوتیفیکیشن های آیفون و آیپد در بخش Notification Center
 2. توجه داشته باشید که لبه بالا-راست نمایشگر خود را پایین نکشید زیرا در آیفون های تازه، آیپد و در کل آیفون هایی که دکمه Home ندارند، پایین کشیدن لبه بالا-راست نمایشگر باعث باز شدن Control Center یا همان مرکز کنترل می شود. هر چند که در iOS 14 و iPadOS 14، این کار با بالا کشیدن لبه پایین-چپ نمایشگر نیز انجام می پذیرد.
 3. برای دیدن Notification Center در حالت فعال بودن قفل صفحه، می توانید میانه نمایشگر گوشی را بالا بکشید تا این بخش نمایان شود. البته می توانید با رفتن به مسیر Settings > Touch ID & Passcode or Face ID & Passcode امکان نمایان شدن Notification Center را در حالت قفل صفحه غیرفعال کنید.
 4. پس از آن می توانید صفحه ای با نام Notification Center را ببینید که اعلان های دریافت شده در آن لیست شده اند. البته اگر برنامه ای بیش از یک نِویت یا اعلان را دریافت کرده باشد، این بخش آنها را روی هم جمع می کند. برای دیدن نِویت ها یا اعلان ها کافی است آنها را بتپید (با انگشت ضربه بزنید).
  مرکز اعلان آیفون
  مرکز اعلان آیفون
 5. در بخش Notification Center شما می توانید با به راست-کشیدن نوتیفیکیشن دلخواه خود آن را در برنامه اصلی آن باز کنید. اما اگر آن را سریع به سمت چپ بکشید، می توانید آن را از بخش مرکز اعلان پاک کنید. برای پاک کردن یکباره همه نیویت ها و نوتیفیکیشن ها، کافی است که آیکون X را برگزیده و پس از آن Clear را بتپید.
 6. برای خاموش کردن نمایش یک نوتیفیکیشن در بخش Notification Center می توانید آن را آرام با انگشت به سمت چپ بکشید و پس از آن گزینه Manage را بتپید.
  مدیریت نوتیفیکیشن های آیفون
  مدیریت نوتیفیکیشن های آیفون
 7. اگر نوتیفیکیشن برنامه ای برای شما آزارنده باشد به مسیر Settings > Notifications بروید و تنظیم برنامه مورد نظر را تغییر دهید.

منبع
howtogeek

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا