روش استفاده از برنامه Slideshow در ویندوز 10

روش استفاده از برنامه Slideshow در ویندوز 10

روش استفاده از برنامه Slideshow در ویندوز 10

شما تصاویر فراوانی را روزانه از دوربین ، گوشی یا درایو USB دانلود می کنید. اکنون می پنداریم که شما می خواهید گالری این عکس ها را به دوستان و خانواده خود نشان دهید، اما چگونه، شما برای این کار می توانید از برنامه Photos ویندوز استفاده کنید، در این نوشتار به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید از برنامه Photos برای نمایش عکس های خود استفاده کنید.

 

چگونگی استفاده از برنامه Photos در ویندوز 10

 1. بصورت معمول همه ما می دانیم که برای دیدن یک عکس در برنامه Photos ویندوز 10 می باید روی آن دوبار-کلیک کنیم. حتی اگر این برنامه را بصورت پیش فرض برای دیدن عکس ها در ویندوز تنظیم نکرده اید، می توانید با راست-کلیک روی عکس دلخواه و رفتن روی گزینه Open With و سپس کلیک گزینه Photos، آن را در برنامه Photos باز کنید.
 2. پس از باز شدن برنامه، عکس را بصورت ایستا در اِسپَر (screen – صفحه نمایش) رایانه خود خواهید دید. شما می توانید با زدن کلید های پیکان چپ یا راست که روی کیبورد دارید، در میان عکس ها جابجا شوید. البته در پایین عکس نیز می توانید با کلیک پیکانهای چپ و راست، باز هم در میان عکس ها جابجا شوید.
 3. برای استفاده از slideshow می باید منوی 3 نقطه را که در بالا، گوشه راست پنجره است را کلیک کنید و در منوی باز شده گزینه Slideshow را کلیک کنید تا نمایش عکس ها آغاز شود.روش استفاده از برنامه Slideshow در ویندوز 10
 4. پس از آغاز Slideshow، این برنامه در میان همه عکس هایی که در پوشه خود دارید چرخ زده و آنها را یک به یک می نماید. Slideshow عکس ها و تصاویر زیر پوشه را نشان نمی دهد.
  شما این امکان را دارید که با پیکان های چپ و راست کیبورد خود، تصاویر Slideshow را پس و پیش کنید.

افزودن پوشه به برنامه Photos جهت نمایش slideshow اختصاصی

 1. دکمه Start ویندوز را کلیک کنید و برنامه Photos را در منوی Start پیدا کنید. اگر نتوانستید، نام Photos را پس از زدن دکمه Start ویندوز تایپ کنید تا آیکون آن را ببینید.
 2. پس از باز کردن برنامه Photos، در نوار ابزار برنامه منوی Folders را کلیک کنید و پس از آن دکمه Add a folder را کلیک کنید.پس از باز کردن برنامه Photos، در نوار ابزار برنامه منوی Folders را کلیک کنید و پس از آن دکمه Add a folder را کلیک کنید.
 3. در گام پسین ممکن است با یکی از دو سناریوی زیر روبرو شوید:
 • پنجره پاپ آپی که پوشه هایی را به شما پیشنهاد می دهد. پس، آن ها را نادیده گرفته و َAdd Another Folder را کلیک کنید تا File Explorer باز شود. شما همیشه می توانید پوشه دلخواه دیگری را به برنامه بیافزائید.
 • پنجره پاپ آپی نمایش داده نمی شود و با کلیک دکمه Add a Folder، یکراست به File Explorer برده می شوید.

در File Explorer، پوشه ای را که دلخواه شماست برگزیده و دکمه Add This Folder to Pictures را کلیک کنید.

 1. اکنون پوشه ای را که به برنامه افزوده اید باز کنید. سپس منوی 3 نقطه را در بالا-راست برنامه کلیک کرده و در فهرست باز شده Slideshow را کلیک کنید تا عکس ها نمایش داده شوند.روش استفاده از برنامه Slideshow در ویندوز 10

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا