how toiOSآیپدآیفون

روش فعال کردن Reader View سافاری در آیفون iOS 13 و آیپد iPadOS 13

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

روش فعال کردن Reader View سافاری در آیفون iOS 13 و آیپد iPadOS 13

روش فعال کردن Reader View سافاری در آیفون iOS 13 و آیپد iPadOS 13

یکی از ویژگی های کارامد مرورگر سافاری در آیفون و آیپد، ویژگی Reader View یا نمای مطالعه می باشد. اما فعال کردن این ویژگی کارامد Safari در iOS 13 و iPadOS 13، کمی متفاوت از روش فعال کردن آن در iOS 12 می باشد. در این آموزش می خواهیم روش فعال کردن \الت خواندن را برای مرورگر سافاری در آیفون iOS 13 و آیپد iPadOS 13 به شما نشان دهیم، پس با ما همراه باشید.

Reader View در مرورگر Safari چیست؟

Reader View یا نمای مطالعه، راهی مناسب برای خواندن محتوای وب است که در آن، محتوای وب ساده سازی و اندازه فونت متن و عکس ها نیز بزرگتر می شود. در macOS Catalina می توان با کلیک یک آیکون 4 خطی، ویژگی Reader View را در نوار جستجو و URL فعال نمود، درست همانند روشی که در iOS 12 استفاده می شد. اما در iOS 13، این روش کمی متفاوت بوده و فعال کردن حالت مطالعه در آیفون و آیپد چندان آشکار نمی باشد.

پیشنهادی: مگاهنگ مجله بررسی و پخش همزمان آهنگ با متن و معنی مجله مگ آهنگ

چگونه می توانیم حالت خواندن را در مرورگر Safari آیفون و آیپد iOS 13 روشن و فعال نمائیم؟

برای انجام این کار می توانید گام های زیر را دنبال نمائید:

  1. در آیفون یا آیپد خود مرورگر Safari را باز کنید.
  2. سپس آیکون aA را که در سمت چپ نوار جستجو یا URL، جای دارد را بتپید.
  3. پس از آن در فهرست نمایان شده، Show Reader View را بتپید. هنگامی که این گزینه فعال نیست، رنگ آن خاکستری می باشد.روش فعال کردن Reader View سافاری در آیفون iOS 13 و آیپد iPadOS 13
  4. بعنوان روش جایگزین، می توانید آیکون aA را بلند، فشارده تا حالت Reader View در مرورگر سافاری آیفون و آیپد شما فعال گردد.روش فعال کردن Reader View سافاری در آیفون iOS 13 و آیپد iPadOS 13

با انجام گام های بالا حالت خواندن یا Reader View در مرورگر Safari آیفون و آیپد iOS 13 فعال خواهد شد و می وانید محتوای وب دلخواه خود را بدون خسته شدن چشم و به ویژه هنگام شب مظالعه کنید.

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا