روش استفاده از Parental Control در ویندوز 10

استفاده از Parental Control در ویندوز 10

استفاده از Parental Control در ویندوز 10

بخش Parental Controls یا کنترل های والدین در هر سیستم دیجیتال یا سرویسی بسیار مهم است. این بخش از این جهت مهم است که کودکان و کم سالان درگیر محتواهای نامناسب نشوند و از سوی دیگر از کودکانی که دچار بدرفتاری هستند، محافظت نمود. ویندوز 10 با فراهم نمودن اکانت کودکان و گروه های خانوادگی می تواند محتوا و زمان استفاده از ویندوز را محدود نماید.

بخش Parental Controls یا کنترل والدین چه امکاناتی دارد؟

درست همانطور که برای دسترسی به هر دستگاه ویندوز به اکانت خود وارد می شوید ، می توانید یک حساب کاربری کودک را نیز بسازید تا کار نظارت و تنظیم بخش های موزد استفاده ویندوز توسط کوذک آسان شود. بخش هایی از اکانت کودک که می تواند توسط پدر یا مادر کنترل شود به شرح زیر است:

 • تولید گزارش فعالیت درباره برنامه یا استفاده از بازی ، سابقه مرورگر ، جستجوی وب و زمان صفحه
 • محدود کردن زمان صفحه نمایش برای ویندوز 10 یا Xbox One از طریق زمانبندی هفتگی
 • محدود کردن برنامه و استفاده از بازی برای هر دستگاه
 • بستن وب سایت ها و برنامه های نامناسب
 • مدیریت کیف پول کودک و خرید مجوز در فروشگاه مایکروسافت
 • ردیابی موقعیت مکانی کودک در دستگاه Android یا دستگاهی که ویندوز روی آن نصب است.

روش ساخت اکانت کودک یا Child account در ویندوز 10

 1. وارد اکانت خود در ویندوز 10 شوید . منوی Start را کلیکیده و پس از آن آیکون چرخ دنده را کلیک کنید تا وارد بخش Settings یا تنظیمات ویندوز 10 شوید. بعنوان روش جایگزین می توانید از کلید میانبر Windows+i بهره ببرید.
  روش استفاده از Parental Control در ویندوز 10
  روش استفاده از Parental Control در ویندوز 10
 2. در تنظیمات ویندوز جهت دسترسی به تنظیمات اکانت خود، گزینه Accounts را کلیک کنید.
  روش ساخت اکانت کودک یا Child account در ویندوز 10
  روش ساخت اکانت کودک یا Child account در ویندوز 10
 3. بعنوان روش جایگزین برای دسترسی به تنظیمات اکانت خود می توانید در منوی Start، نام account را تایپ کرده و در بخش نتایج جستجو، گزینه Manage Your Account را کلیک کنید.
  Manage Your Account
  Manage Your Account
 4. در ستون سمت چپ، گزینه Family & Other Users را برگزینید، پس از آن در ستون سمت راست و در کنار گزنیه Add A Family Member، آیکون + را کلیک کنید.
  Add A Family Member
  Add A Family Member
 5. پس از آن گزینه Add A Member را انتخاب کرده و اگر فرزندتا ایمیل، دارد آن را وارد کرده و دکمه Next را کلیک کنید. اگر فرزندتا ایمیل ندارد می توانید گزینه Create An Email Address For A Child را کلیک کنید تا یک ایمیل رایگان برای او بسازید.
  Create An Email Address For A Child
  Create An Email Address For A Child
 6. فرض بر این است که فرزندتان زیر 13 سال می باشد. اکنون اکات فرزندتان آماده می وشد. اگر اکانت را برای کسی که بالای 13 سال است، می توانید زادروزشان را وارد نکنید.

روش مدیریت بخش کنترل والدین ویندوز 10

 1. شما می توانید اکانت فرزند خود را در ویندوز 10 بسازید تا پس از آن به وبسایت Microsoft Family بروید و اکانت هایی را که برای اعضای خانواده خود ساخته اید مانیتور و مدیریت کنید. شما در خود وبسایت هم می توانید همچنان اکانت بسازید. برای دسترسی به وبسایت در پنجره Family & Other Users گزینه Manage Family Settings Online را کلیک کنید.
  روش مدیریت بخش کنترل والدین ویندوز 10
  روش مدیریت بخش کنترل والدین ویندوز 10
 2. در وبسایت  Microsoft Family می توانید اکانت هایی را که افزوده اید ببینید. البته همه تنظیمات Parental Control بصورت پیش فرض خاموش می باشد و در صورت نیاز، می باید آنها را جداگانه فعال کنید. این حالت به شما اجازه میدهد تا درک بهتری از هر یک از ویژگی ها داشته باشید.
 3. در هر اکانت با انتخاب زبانه Activity، می توانید با کلیک گوگ (toggle – سوئیچ) زیر عنوان Activity Reporting، و فعال کردن آن، می توانید گزارش فعالیت اکانت را از راه ایمیل دریافت کنید.
 4. با رفتن به پایین برگه می توانید با کلکیک گزینه Turn On Restriction، که در روبروی برنامه ها، بازی ها، مرور وب و یا screen time قرار دارد، محدودیت ها را فعال کنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا