how toiOSآیفون

روش استفاده Night mode دوربین آیفون 11 و آیفون 11 پرو

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

روش استفاده Night mode دوربین آیفون 11 و آیفون 11 پرو

روش استفاده Night mode دوربین آیفون 11 و آیفون 11 پرو

یکی از ویژگی های تازه و گیرا در دوربین آیفون 11  و آیفون 11 پرو، Night mode یا حالت شب است که هنگام عکاسی در شب، نور کم محیط را به طرز چشم گیری بهبود می بخشد.  در این آموزش می خواهیم چگونگی استفاده از Night mode را در دوربین آیفون 11 به شما نشان دهیم پس با ما همراه باشید.

توجه کنید که Night mode، حالتی نیست که با سوئیپ کردن یا کشیدن انگشت در دوربین آیفون 11 و ایفون 11 پرو بتوان وارد آن شد. یعنی کارکردش همانند این نیست که وارد حالت Photo، Video، Portrait یا Pano و مواردی از این دست شوید. در واقع کارکرد حالت شب در دوربین آیفون خودکار می باشد. البته این امکان هم هست که در نور میانه یا کم آن را دستی نیز تنظیم کنید.

پیشنهادی: مگاهنگ مجله بررسی و پخش همزمان آهنگ با متن و معنی مجله مگ آهنگ

چگونه می توان در دوربین آیفون 11  و آیفون 11 پرو، از Night mode یا حالت شب استفاده کنیم؟

برای انجام این کار گام های زیر را دنبال کنید:

  1. در ایفون خود برنامه Camera یا دوربین را باز کنید و در بالا چپ گوشه برنامه به دنبال آیکون ماه بگردید. البته در حالت چشم انداز یا landscape بودن گوشی، این آیکون در بالا راست برنامه جای دارد.
  2. اگر این آیکون خاکستری می باشد، به معنای آماده بودن آن است، اما بصورت خودکار فعال نشده است.
  3. اگر آیکون زرد بود، بدین معناست که Night mode بصورت خودکار فعال شده است.
  4. برای تنظیم دستی مدت زمان در معرض نور قرار گرفتن حسگر دیجیتال گوشی می توانید آیکون ماه را بتپید.
  5. تا آنجا که ممکن است آیفون خود را برای گرفتن عکس در حالت شب نگه دارید (می توانید در آیکون ماه، زمانتار یا timer در معرض نور قرار گرفتن سنسور دوربین را ببینید)

اگر آبکون ماه خاکستری یا زرد بود، شما می توانید مدت زمان قرار گرفتن سنسور دوربین در برابر روشنایی را را در حالت شب، دستی تنظیم کنید، هرچند به یاد داشته باشید، که آیکون خاکستری یا زرد ماه، زمانی در دوربین نمایان می شود که دوربین شما روشنایی میانه و کم محیط پیرامون را شناسایی کند. در واقع شما راهی برای روشن کردن دستی ویژگی Night mode در دوربین ایفون خود ندارید.

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا