how toاندروید

روش استفاده از دستیار گوگل در اندروید

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

روش استفاده از دستیار گوگل در اندروید

روش استفاده از دستیار گوگل در اندروید

Google Assistant یا دستیار گوگل، هم اکنون یکی از برنامه های تو-ساخت گوشی های اندروید می باشد. شما می توانید از دستیار گوگل برای خواندن متن، استفاده کنید. اما اگر روی گوشی اندروید خود Google Assistant را ندارید، می توانید آن را نصب نمائید. برنامه دستیار گوگل در واقع به اکانت گوگل شما متصل می باشد و پس از نصب می توانید از آن برای یافتن هر چیزی در گوگل از جمله وضعیت آب و هوا تا کنترل گوشی و حتی خواندن و یا پاسخ دادن به پیام های رسیده استفاده نمائید.

چگونه می توانیم Google Assistant یا دستیار گوگل را در گوشی یا تبلت اندروید خود فعال کنیم؟

برای انجام این کار گام های زیر را دنبال نمایید:

پس از نصب Google Assistant، می توانید با استفاده از راه های گوناگونی آن را در گوشی یا تبلت خود فعال کنید. شما می توانید با گفتن OK, Google یا Hey, Google آن را در گوشی خود راه اندازی کنید. بعنوان روش جایگزین، می توانید برنامه Google را بتپید، البته اگر از پیش آن را در گوشی خود نصب داشته باشید یا اینکه خود برنامه Google Assistant را باز کرده و آیکون میکروفون را بتپید.روش استفاده از دستیار گوگل در اندروید

در برخی از دستگاه ها می توانید برای دسترسی به دستیار گوگل یا Google Assistant دکمه Home را برای چند ثانیه نگه دارید.

پیشنهادی: مگاهنگ مجله بررسی و پخش همزمان آهنگ با متن و معنی مجله مگ آهنگ

روش تنظیم دستیار گوگل یا Google Assistant برای خواندن نِویت ها (Notifications – اعلان ها)

  1. هنگامی که دستیار گوگل آماده دریافت دستور می باشد، بگویید Read my text messages. اگر برای بار نخست است که چنین کاری می کنید، برنامه ممکن است گه از شما برای خواندن نِویت ها (Notifications – اعلان ها) درخواست تائید بخواهد، پس دکمه OK را بتپید.
  2. در بخش Notifications Access یا دسترسی به اعلان ها که برای شما نمایان می شود، سوئیچ روبروی گزینه Google را بتپید تا روشن شود.روش تنظیم دستیار گوگل یا Google Assistant برای خواندن نِویت ها (Notifications – اعلان ها)
  3. در پنجره تائید درخواست دسترسی، دکمه allow را بتپید.روش تنظیم دستیار گوگل یا Google Assistant برای خواندن نِویت ها (Notifications – اعلان ها)
  4. اکنون دوباره به Google Assistant بازگشته و OK, Google یا Hey, Google را بازگویی کنید و پس از آن Read my text messages را بگوئید.
    با این کار Google Assistant خواندن نِویت ها (Notifications – اعلان ها) را با صدای بلند می آغازد. حتی نِویت ها (Notifications – اعلان ها) مربوط به برنامه های دیگر همانند WhatsApp را نیز برای شما خواهد خواند.روش تنظیم دستیار گوگل یا Google Assistant برای خواندن نِویت ها (Notifications – اعلان ها)

دستیار گوگل  نام فرستنده و پیام رسیده را خواهد خواند و حتی از شما خواهد پرسید که آیا می خواهید به پیام رسیده پاسخ دهید. پس اگر به او پاسخ Yes را بدهید می توانید پاسخ خود را برایش دیکته کنید. دستیار گوگل پس از نوشتن آن، پاسخ شما را ارسال خواهد کرد.

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا