استفاده از Do Not Disturb در مک

چگونه Do Not Disturb را در مک روشن و فعال نمائیم؟

0
10
استفاده از Do Not Disturb در مک, روشن کردن Do Not Disturb در مک, فعال کردن Do Not Disturb در مک, مک Do Not Disturb, زمانبندی Do Not Disturb در مک, روشتک,raveshtech, Do Not Disturb, مک,Mac, MacOS, ترفندهای مک، آموزش مک
5 (100%) 1 vote[s]

استفاده از Do Not Disturb در مک

استفاده از Do Not Disturb در مک

در آیفون و آیپد، برای کاهش حواس پرتی و عدم تمرکز در کار و جلوگیری از دریافت تماس و پیام، از ویزگی Do Not Disturb استفاده می کنند. در macOS نیز شما می توانید از ویژگی Do Not Disturb برای تمرکز روی اولویت های کاری خود استفاده نمائید. در این آموزش به روش روشن کردن Do Not Disturb در مک و روش بَرشاندن (set up – تنظیم کردن) یک زمان بندی برای روشن شدن خودکار آن در طول روز خواهیم پرداخت.

فراموش نکنید که با روشن کردن ویژگی Do Not Disturb در مک دیگر صدا رسیدن هیچ نِویتی (notification – اعلانی) را نخواهید شنید، اما آنها در Notification Center، گرداوری می شوند، جایی که بعدا می توانید همه نِویت های (notifications – اعلان های) رسیده در مک خود را آنجا ببینید.

لینک پیشنهادی

چگونه Do Not Disturb را در مک روشن و فعال نمائیم؟

برای انجام این کار گام های زیر را دنبال نمائید:

 1. کلید option را نگه داشته و آیکون Notifications center که 3 خطی می باشد را در بالا راستِ گوشه مک خود، کلیک کنید.
 2. پس از اینکه ویژگی Do Not Disturb در مک شما روشن و فعال گردید، آیکون Notifications center در به رنگ خاکستری در خواهد آمد.
  چگونه Do Not Disturb را در مک روشن و فعال نمائیم؟,روشتک,raveshtechچگونه Do Not Disturb را در مک روشن و فعال نمائیم؟,روشتک,raveshtech
 3. شما همچنین می توانید Notifications center را با کلیک باز کرده و سوئیچ Do Not Disturb را در آن ببینید و با کلیک سوئیچ آن را خاموش کنید.
  چگونه Do Not Disturb را در مک روشن و فعال نمائیم؟,روشتک,raveshtechچگونه Do Not Disturb را در مک روشن و فعال نمائیم؟,روشتک,raveshtech

روش شاندن (set کردن – تنظیم کردن) یک زمانبندی برای ویژگی Do Not Disturb  در مک

برای انجام این کار گام های زیر را دنبال کنید:

 1. در نوار منوی بالا مک خود، منوی Apple را کلیک کرده و در فهرست باز شده، System Preferences را کلیک کنید. پس از آن در پنجره باز شده، آیکون Notifications را کلیک کنید.
 2. در ستون سمت چپ، Do Not Disturb را برگزینید.
 3. در سمت راست پنجره در زیر عنوان Turn on Do Not Disturb، ممی توانید بازه زمانی روشن و خاموش شدن این ویژگی را تعیین نمائید که بستگی به نیاز و یا ساعت کاری شما خواهد داشت.
 4. اگر گرینه Allow calls from everyone را تیک بزنید، حتی در هنگام روش بودن Do Not Disturb باز هم می توانید تماس های گرفته شده را روی مک خود دریافت کنید. با تیک دار کردن گزینه Allow repeated call، تماس های تکراری نیز باز هم دریافت خواهید کرد.استفاده از Do Not Disturb در مک, روشن کردن Do Not Disturb در مک, فعال کردن Do Not Disturb در مک, مک Do Not Disturb, زمانبندی Do Not Disturb در مک, روشتک,raveshtech, Do Not Disturb, مک,Mac, MacOS, ترفندهای مک، آموزش مک

نظری به این نوشته روشتک بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید