روش بروزرسانی و آپدیت فریمور اندروید

روش بروزرسانی و آپدیت فریمور اندروید

روش بروزرسانی و آپدیت فریمور اندروید

روش بروزرسانی و آپدیت فریمور اندروید

یکی از چیزایی که کاربران اندروید بدان علاقه دارند اینه که آیا موبایل یا تبلت آنها پرونده های بروزرسانی و آپدیت را دریافت می کند یا نه. خُب، بروزرسانی دستگاه های اندروید می تواند تا چند ورژن ادامه یابد و پس از آن دستگاه از گردانه بروزرسانی و آپدیت بیرون شود. واقعیت آن است که ضمانتی برای دریافت بروزرسانی و آپدیت های آینده دستگاه اندروید شما در کار نیست. بطور معمول 2 راه برای بروزرسانی دستگاه های اندروید پیش روی شماست:

 1. روش بروزرسانی روهَوا یا OTA که کوتاه شده Over The Air است. 
 2. روش بروز رسانی دستی

روش بروز رسانی دستی کمی پیچده تر است. ما در اینجا می خواهیم روش بروزرسانی را در دستگاه های گوناگونی از اندروید به شما نمایش دهیم.

روش انجام بروزرسانی خودکار

معمولا بروزرسانی و آپدیت نرم افزارهایی که در حالت روهوا یا OTA رخ می دهند بصورت خودکار  از کار می افتند. در حالت روهوا یا OTA شما پیامی دریافت می کنید که به شما می گوید که بروزرسانی و آپدیتی برای نصب و اینستال دارید و تنها کاری که برای نصب و راه اندازی آن دارید، کلیک کردن روی آن پیام است.

اگر به هر دلیلی روش روهوا یا OTA در دستگاه شما اجرا نمی شود و یا پیام آپدیت را اتفاقی پاک کرده اید، می توانید برای راه اندازی دوباره آن به مسیر زیر در دستگاه اندروید خود بروید:

Device > System Updates > Check for Updates

البته مسیر بالا تا اندازه ای به نوع دستگاه شما بستگی دارد، ولی در کل باید مسیری همانند مسیر بالا را در گوشی یا دستگاه خود دنبال کنید.

روش بروزرسانی و آپدیت فریمور اندروید
روش بروزرسانی و آپدیت فریمور اندروید

روش بروزرسانی و آپدیت دستی

دلایل گوناگونی برای بروزرسانی دستی دستگاه های اندروید هست، دلایلی همانند ناپایدار بودن اینترنت موبایل و Wi-Fi و یا روت بودن دستگاه که از بروزرسانی روهوا  یا همان OTA جلوگیری می کنند. در مواردی هم مانند موبایل سامسونگ Galaxy S5 دیگر هیچ آپدیت و بروزرسانی رسمیی را دریافت نخواهند کرد.

برای بروزرسانی دستی گام های زیر را دنبال نمایید:

 1. انتخاب یک Rom

نخستین کاری که برای بروزرسانی دستی باید انجام دهید، برگزیدن یک ROM  برای نصب و اینستال رو دستگاهتان می باشد. برای گرفتن ROM های رسمی می باید وب سایتهای رسمی هر یک از سازندگان دستگاه ها و موبایل های اندروید را بررسی کنید و  ROM مناسب دستگاه خود را از این سایت ها دانلود نمایید. در این جا نشانی سایت های نامدارترین برند های سازنده موبایل را برای شما می آوریم.

 1. نصب و اینستال ROM

برای نصب ROM می باید از برنامه ویژه ای در  رایانه استفاده نمود که مربوط به برند گوشی هوشمند شما می باشد، اگر نه می توانید از یک برنامه custom recovery  غیر رسمی استفاده نمایید که در اینصورت می باید قف گوشی خود را شکسته و آن را root نمایید.

معرفی برنامه های برند های مختلف

 • KIES: این برنامه برای بروز رسانی موبایل های سامسونگ استفاده شده و به شما پروانه می دهد تا ROMهای مناسب را دانلود نموده و از راه کامپیوتر آن را روی گوشی هوشمند خود نصب نمایید. KIES بصورت خودکار فریمور مناسب دستگاه اندروید شما را انتخاب و دانلود می نماید. پس اگر ROM دستگاه شما از گردانه بروزرسانی و آپدیت کارخانه بیرون نشده باشد، نمی توانید آن را با KIES نصب نمایید.
 • Odin: یکی دیگر از برنامه هایی که به شما پروانه می دهد تا ROMها را روی دستگاه های سامسونگ نصب کیند Odin می باشد. مزیت این برنامه نسبت به KIES این است که شما می توانید ROM هایی را که پیشتر خودتان، از سایتی همانند SamMobile دانلود نموده اید  روی دستگاه سامیونگ نصب نمایید.
برنامه Odin جهت نصب فریمور های رسمی و custom روی موبایل های اندروید سامسونگ
برنامه Odin جهت نصب فریمور های رسمی و custom روی موبایل های اندروید سامسونگ
 • Flash Tool: فلش تول ابزاریست که با آن می توانید ROM های مربوط به دستگاه های سونی را روی آنها نصب نمایید. به یاد داشته باشید که شما تنها می توانید با این بر نامه روی دستگاه های Experia که قفل Bootloader آنها شکشته شده است کار کنید.
 • HTC Sync Manager: همان گونه که از نام این برنامه پیداست، این برنامه برای نصب فریمور ها روی موبایل های HTC کاربرد دارد. می توانید آن را از سایت رسمی HTC دانلود کنید. هنگامی که آن را نصب نمودید، با اتصال کابل USB موبایل به کامپیوتر و باز کردن برنامه، این برنامه خودکار به دنبال بروزرسانی های رسمی می گردد تا آن را روی دستگاه HTC شما نصب نماید.
 • HTC One Tool Kit: این برنامه را گروهی از انجمن توسعه دهندگان XDA برای کار با دستگاه های HTC نوشته اند. این ابزار می تواند قفل  Bootloader را شکسته و  آن را روت نمایید و البته این توانایی را دارد که نسخه رسمی ROM ها را رو دستگاه های HTC سوار نماید. شما می توانید آن را از اینجا دانلود کنید.
 • LG PC Suite: نام دیگر این برنامه LG Bridge است و کارش آپدیت و بروزرسانی دستگاه های LG می باشد. LG PC Suite را می توانید از اینجا دانلود نمایید. پس از گرفتن و نصب برنامه و اتصال دستگاه و کامپیوتر، تنها روی دکمه check phone update کلیک کنید. این برنامه همانند دیگر برنامه های رسمی تنها نسخه ها و رام ها و آپدیت های رسمی را نصب می نماید.
برنامه LG PC Suit برای نصب فریمور های رسمی الجی
برنامه LG PC Suit برای نصب فریمور های رسمی الجی
 • RSD Lite: کاربران موتورولا معمولا برای دریافت بروز رسانی ها و آپدیت ها دردسر چندانی ندارند. هرچند این برنامه به شما پروانه می دهد تا فریمور های موتورولا را روی دستگاه های موتورولا نصب نمایید. این برنامه را می توانید از لینک RSD Lite دانلود کنید.
 • Custom Recovery: اگر برنامه ای مناسب برای دستگاهتان در عناوین بالا پیدا نکردید، بهترین گزینه برای شما نصب یک custom recovery روی دستگاهتان می باشد. این یکی از ساده ترین روش ها برای فلش ROM های کاستوم و بکاپ گیری جهت Reboot دستگاهتان می باشد. شما می توانید ROM های رسمی و کاستوم را روی دستگاهتان دانلود کنید و بدون نیاز به داشتن کامپیوتر میانجی، آن را نصب و اینستال نمایید.

منبع: androidpit.com

روش بروزرسانی و آپدیت فریمور اندروید

روش بروزرسانی و آپدیت فریمور اندروید

نوشته های مشابه

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا