روش فعال کردن فیلمبرداری HDR در آیفون

روش فعال کردن فیلمبرداری HDR در آیفون

روش فعال کردن فیلمبرداری HDR در آیفون

یکی از ویژگی های کارامد نوین آیفون، توانایی آنها در فیلمبردای HDR می باشد. اما از آنجایی که کلیپ های HDR فضای بسیاری را پر می کنند و جای گیر هستند، بیشتر مردم از نمایشگر سازگار با HDR برای دیدن یک ویدئوی باشکوه بی رهره هستند، این ویژگی بصورت معمول در آیفون غیرفعال می باشد. پس با ما همراه باشید تا روش فعال کردن فیلمبرداری HDR در آیفون را بهش ما نشان دهیم پس با ما همراه باشید.

واژه اختصاری HDR، کوتاهه ای از High Dynamic Range است که به معنای نرخ پویایی بالا یا با کیفیت می باشد. این یک ویژگی پیشرفته است است که امکان می دهد رنگ ها، بهتر بازسازی شوند. هنگامی که HDR فعال و روششن است، آیفون شما می تواند، از دامنه رنگ های گسترده تری برای ضبط ویدئو استفاده کند  و تراز پادیست (کنتراست)  تاریک ترین جاها با روشن ترین جاهای عکس از دقت بالاتری برخوردار باشد.

چگونه می توانیم فیلمبرداری ویدئوی HDR را در آیفون روشن کنیم؟

برای روش فعال کردن فیلمبرداری HDR در آیفون می توانید گام های زیر را دنبال نمائید:

 1. برای آغاز کار در آیفون خود به بخش Settings یا تنظیمات بروید. سپس بخش تنظیمات را کمی به پایین پیموده و گزینه Camera را انتخاب کنید.
  روش فعال کردن فیلمبرداری HDR در آیفون
  روش فعال کردن فیلمبرداری HDR در آیفون
 2. سپس Record Video که به معنای ضبط ویدئو است را بتپید (با انگشت ضربه بزنید).
  گزینه Record Video در آیفون
  گزینه Record Video در آیفون
 3. سرانجام گوک (toggle – سوئیچ) روبروی گزینه HDR Video (High Efficiency) را بتپید تا روشن و فعال شود. سبز بودن دکمه به معنای فعال بودن آن است.
  گزینه HDR Video (High Efficiency) ر
  گزینه HDR Video (High Efficiency)

توجه در آیفون 12، آیفون 12 مینی، ویدئوهای HDR با نرخ 30 فریم برثانیه گرفته می شود. در نمونه های آیفون 12 پرو و آیفون 12 پرو مکس این ضبط می تواند تا نرخ 60 فریم بر ثانیه نیز برسد که البته باز هم این شرایط می تواند در iOS های تازه تر نیز تغییر یابد.

 1. پیش از فعال نمودن ویدئوهای HDR به یاد داشته باشید که ویدئوی شما در حالت High Efficiency ضبط شود. این بدان معناست که ویدئوی گرفته شده شما به جای فرمت MP4 با فرمت HEVC ذخیره خواهد شد. پس درباره همرسانی و اشتراکی گذاری ویدئوهای HDR نگرانی نداشته باشید.

در مورد نگرانی در پخش ویدئهای HDR بهتر است بدانید که تازه ترین گوشی ها و رایانتور های (کامپیوتر های) جهان که مواردی هماچون آیفون X، آیفون 11، آیفون 12، مک بوک های پس از 2018 را در بر می گیرد، می توانند ویدئوهای HDR را بدون مشکل پخش کنند. در نمایشگرهایی که با HDR سازگاری ندارند، ویدئو با استاندارد های کیفیت معمول یا کیفیت پایین نمایش داده خواهد شد.

منبع: howtogeek

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا