روش تغییر خروجی صدا در ویندوز 11 در منوی Quick Settings

روش تغییر خروجی صدا در ویندوز 11

اگر از ویندوز 11 بهره می برید و می خواهید به سرعت میان هدفون یا بلندگو یا دیگر دستگاه های صوتی رایانتور یا همان کامپیوتر خود جابجا شوید، می توانید از راهی سریع استفاده کنید.  در واقع راهی پنهان در ویندوز 11 هست که می توانید با آن خروجی صدای دستگاه خود را از بخش تسک بار یا نوار وظیفه مدیریت کنید. در این آموزش می خواهیم روش تغییر خروجی صدا در ویندوز 11 را به شما نشان دهیم پس با ما همراه باشید.

نوشتار پیوسته: تنظیم اسپیکر یا هدفون در ویندوز 11با در شیوه سریع و آسان

چگونه می توان میان دستگاه های صوتی خروجی در Windows 11 جایجا شد؟

 1. آیکون بلندگو را که در کناره راست تسکبار یا نوار وظیفه ویندوز جای گرفته است کلیک کنید. این آیکون در سمت چپ نمایشگر ساعت و تاریخ جای دارد که در واقع بخشی از یک دکمه می باشد.
  آیکون بلندگو ویندوز 11
  آیکون بلندگو ویندوز 11
 2. هنگامی که آیکون بلندگو را کلیک کمی کنید، منوی Quick Settings نمایان می شود. اگر سُریتُر یا اسلایدر تنظیم صدا فعال بود می باید آیکون < را در کناره راست آن کلیک کنید. اگر فعال نبود می باید آیکون قلم را در پایین کلیک کرده و Add را بکلیکید و پس از آن در لیست، Volume را برگزینید.
  منوی Quick Settings
  منوی Quick Settings
 3. پس از کلیک کردن پیکانچه کناری سُریتُر یا همان اسلایدر تنظیم صدا، لیستی برای مدیریت دستگاه های صوتی ویندوز نمایان می شود. پس audio device دلخواه خود را در لیست برگزینید.
  انتخاب خروجی صوتی در ویندوز 11
  انتخاب خروجی صوتی در ویندوز 11

  به همین سادگی!! پس از آن بیرون منوی Quick Settings را کلیک کرده تا تغییرات ذخیره شده و این منو بسته شود.

 4. اگر می خواهید جزئیلت بیشتری از تنظیمات صوتی ویندوز 11 را تغییر دهید، دوباره منوی Quick Settings را باز کنید. آیکون پیکانچه کنار سُریتُر یا اسلایدر ولوم صدا را کلیک کنید و More Volume Settings را در پایین منو برگزینید.
  More Volume Settings
  More Volume Settings
 5. بخش تنظیمات باز شده و خودکار، به مسیر System > Sound می رود، جایی که در آن می توانید به گزینه های بیشتری مربوط به ورودی یا خروجی صدای دسترسی پیدا خواهید کرد.

منبع
howtogeek

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا