ویندوز

روش sign out کردن کاربران دیگر از ویندوز 10

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

روش sign out کردن کاربران دیگر از ویندوز 10

روش sign out کردن کاربران دیگر از ویندوز 10

ویندوز 10 از امکان داشتن چندین اکانت در یک دستگاه پشتیبانی می کند. اما اگر کاربری فراموش کند تا از اکانتش بیرون شود یا sign out کند، پروفایل و نمایه او همچنان در حال پردازش بوده و منابع شما را در پس زمینه مصرف می کند. در این آموزش می خواهیم روش sign out کردن کاربران دیگر از ویندوز 10 را به شما نشان دهیم، پس با ما همراه باشید.

چگونه از اکانت و حساب کاربری دیگران در ویندوز 10 sign out کنیم؟

هنگامی که کاربری اکانت خود را قفل می کند، رایانه به برگه sign in باز می گردد، اما پردازش ها و برنامه های اکانت قفل شده را در پس زمینه به حال خود رها می کند. این کار می تواند برای دیگر کاربران آن رایانه دردسر سازد. برای رهایی از چنین دردسری می توانید با کمک Task Manager و Command Prompt اکانت های مورد نظر را sign out کنید.

نکته:

برای sign out کردن کابران دیگر می باید از اکانتی با پروانه و مجوز administrator بهره ببرید.

چگونه با استفاده از Task Manager می توان اکانت های دیگر در ویندوز 10 را sign out کرد؟

 1. با فشاردن کلید میانبر Ctrl+Shift+Esc، وارد پنجره Task Manager شوید. سپس در میان زبانه های بالای پنجره، زبانه Users را کلیک کنید.چگونه با استفاده از Task Manager می توان اکانت های دیگر در ویندوز 10 را sign out کرد؟,روشتک,raveshtech
 2. کاربری را که می خواهید sign out کنید، برگزیده تا آبی رنگ شود، سپس Sign Out را در پایین پنجره کلیک کنید.چگونه با استفاده از Task Manager می توان اکانت های دیگر در ویندوز 10 را sign out کرد؟,روشتک,raveshtech
 3. بعنوان روش جایگزین، می توانید کاربر مورد نظر را راست کلیک کرده و در فهرست باز شده Sign Off را کلیکید.چگونه با استفاده از Task Manager می توان اکانت های دیگر در ویندوز 10 را sign out کرد؟,روشتک,raveshtech
 4. پیامی به شما هشدار می دهد که data یا داته ذخیره نشده کاربر با sign out کردن آن از دست خواهد رفت. پس تنها زمانی که می دانید کاربر مورد نظر data یا داته ای را از دست نخواهد داد، آن را sign out کنید. سپس دکمه Sign Out User را کلیکید.چگونه با استفاده از Task Manager می توان اکانت های دیگر در ویندوز 10 را sign out کرد؟,روشتک,raveshtech

چگونه با استفاده از Command Prompt می توان اکانت های دیگر در ویندوز 10 را sign out کرد؟

 1. در ویندوز یک پنجره CMD یا Command Prompt را باز کنید. برای این کار می توانید در نوار جستجوی کنار منوی Start، واژه cmd را تایپ کنید و سپس در بخش نمایش نتایج جستجو، آیکون cmd را راست کلیک کرده و در فهرست نمایش داده شده، Run As Administrator را کلیکید.چگونه با استفاده از Command Prompt می توان اکانت های دیگر در ویندوز 10 را sign out کرد؟
 2. در پنجره دستور Command Prompt را تایپ کنید تا کاربرانی که هم اکنون در دستگاه ویندوز شما Sign in هستند، شناسایی شوند.
  query session

  چگونه با استفاده از Command Prompt می توان اکانت های دیگر در ویندوز 10 را sign out کرد؟,روشتک,raveshtechهر کاربری شناسه یا ID مرتبط به خود را دارد. در این آموزش Mark کاربریست که می خواهیم او را sign out کنیم و شناسه یا ID آقای مارک 4 می باشد. شما می توانید با تایپ دستور زیر و جایگزین کردن شناسه عددی به جای ID کاربر دلخواه خود را از ویندوز Sign out کنید.

  پیشنهادی: مگاهنگ مجله بررسی و پخش همزمان آهنگ با متن و معنی مجله مگ آهنگ
  logoff ID

چگونه با استفاده از Command Prompt می توان اکانت های دیگر در ویندوز 10 را sign out کرد؟,روشتک,raveshtech Sign out کردن کاربر در این روش نیز هما ریسک روش پیشین را دارد و شما برای انجام این کار می باید زِ از دست ندادن data یا داته های کاربر مورد نظر خود ایوَر (مطمئن) شوید. تنها تفاوت در این است که Command Prompt هیچ هشداری در این باره به شما نخواهد داد.

 

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا