اندروید

روش جستجوی اپلیکیشن و برنامه در Google Play

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

روش جستجوی اپلیکیشن و برنامه در Google Play

روش جستجوی اپلیکیشن و برنامه در Google Play

اگر برای نخستین بار است که یک گوشی اندروید خریده اید و با آن آشنایی چندانی ندارید. باید گفت که نصب اپلیکیشن ها یا همان برنامه روی گوشی یکی از جالب ترین بخش های کار با گوشی می باشد. Google Play، فروشگاه اپلیکیشنی است که از سوی کمپانی Google اداره می گردد. فروشگاه Google Play بدلیل اسکن اپلیکیشن ها پیش از دانلود و نظارت بر فعالیت های غیر معمول آنها پس از دانلود، از نظر امنیتی یکی از بخش های بسیار مهم دستگاه های اندروید در سراسر جهان می باشد. شاید پس از باز کردن برنامه، دیدار آن کمی برای شما بیگانه باشد ولی نگران نباشد، چرا که ما می کوشیم در چندین نوشتار شما را با این برنامه بسیار مهم و کاربردی دستگاه های اندروید، آشنا سازیم.

چگونه اپلیکیشن ها و برنامه های دلخواه یا نیازین خود را در فروشگاه Google Play بیابیم؟

اگر نام اپلیکیشنی را که در پی آن می گردید، می دانید و یا گونه ویژه ای از اپلیکیشن را در سر دارید، می توانید به جای رفتن به بخش Categories یا همان دسته بندی ها، نام آنها را جستجو کنید. برای این کار می توانید گام های زیر را دنبال نمائید:

 1. در برگه نخستین یا home screen و یا کشوی برنامه، روی آیکون Google Play بتپید.
 2. سپس نوار جستجوی سفید رنگ بالای برنامه را بتپید.
  در برگه نخستین یا home screen و یا کشوی برنامه، روی آیکون Google Play بتپید, سپس نوار جستجوی سفید رنگ بالای برنامه را بتپید,روشتک,raveshtech
  روش جستجوی اپلیکیشن و برنامه در Google Play
 3. پس از آن نام اپلیکیشن و یا نوع اپلیکیشنی را که می خواهید بنویسید.
 4. پس از نوشتن نام برنامه و برای انجام جستجو کلیدی را که روی آن عکس یک ذره بین است، بتپید.پس از آن نام اپلیکیشن و یا نوع اپلیکیشنی را که می خواهید بنویسید, پس از نوشتن نام برنامه و برای انجام جستجو کلیدی را که روی آن عکس یک ذره بین است، بتپید,روشتک,raveshtech

اگر این روش کارگر نیافتاد و نتوانستید اپلیکیشن دلخواه و یا نیازین خود را بیابید، نگران نباشید چراکه راه های دیگری نیز برای انجام این جستجو پیش روی شما خواهد بود.

جستجوی اپلیکیشن در بخش Top Charts یا نمودار های برتر

شما می توانید در بخش Top Charts فروشگاه گوگل پلی نیز بدنبال برنامه های نیازین و دلخواه خود بگردید. برای این کار گام های زیر را دنبال کنید:

پیشنهادی: مگاهنگ مجله بررسی و پخش همزمان آهنگ با متن و معنی مجله مگ آهنگ
 1. در برگه نخستین یا home screen و یا کشوی برنامه، روی آیکون Google Play بتپید.
 2. در برنامه باز شده روی سرنام و عنوان Top Chart بتپید.

Top Charts، خود دارای چندین زیر دسته می باشد:

 • Top Free – برترین اپ های رایگان
 • Top Paid – برترین اپ های پولی
 • Top Grossing – پرفروشترین اپ ها
 • Top New Free – تازه ترین اپ های رایگان
 • Top New Paid – تازه ترین اپ های پولی ها
 • Trendingدر برگه نخستین یا home screen و یا کشوی برنامه، روی آیکون Google Play بتپید, در برنامه باز شده روی سرنام و عنوان Top Chart بتپید,Top Free - برترین اپ های رایگان, Top Paid - برترین اپ ,های پولی, Top Grossing - پرفروشترین اپ ها, Top New Free – تازه ترین اپ های رایگان, Top New Paid – تازه ترین اپ های پولی ها, Trending,روشتک,raveshtech

شما همچنین می توانید در بخش Category یا دسته ها، بدنبال برنامه خود بگردید و برای این کار می توانید گام های زیر را دنبال کنید:

 1. در برگه نخستین یا home screen و یا کشوی برنامه، روی آیکون Google Play بتپید.
 2. روی عنوان Categories بتپید.
 3. دسته دلخواه خود را از میان فهرست دسته ها پیدا کنید.در برگه نخستین یا home screen و یا کشوی برنامه,روی آیکون Google Play بتپید, روی عنوان Categories بتپید, دسته دلخواه خود را از میان فهرست دسته ها پیدا کنید,روشتک,raveshtech

منبع: androidcentral.com

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا