اندروید

اسکن QR Code در گوشی اندروید

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

اسکن QR Code در گوشی اندروید

اسکن QR Code در گوشی اندروید

کدهای QR شاید همانند گذشته پر کاربرد نباشند، اما هنوز هم برای به اشتراک گذاری و همرسانی سریع آفراس (information – اطلاعات) بسیار سودمند می باشند. از آنجایی که همیشه روش اسکن کردن آنها، چندان روشن و آشکار نیست در ابن آموزش روش اسکن QR Code در گوشی اندروید را به شما نشان خواهیم داد، پس با ما همراه باشید.

اسکن QR Code با استفاده از Google Assistant

شاید ندانید، اما اگر گوشی اندروید شما دارای دستیار هوشمند یا هما Google Assistant می باشد، راهی بسیار اسان و سریع را برای اسکن کدهای QR در پیش روی خواهید داشت. برای انجام این کار گام های زیر را دنبال کنید. توجه داشته باشید که برای استفاده از این روش، افزون بر نصب و به روز بودن برنامه های Google app و Lens، می باید زبان دستگاه خود را به انگلیسی یا یکی از زبان های مورد پشتیانی Google Assistant تغییر دهید.

 1. برای بالا آوردن دستیار هوشمند گوگل، دکمه home را بلند بفشارید.
 2. اکنون نقطه های رنگی را بتپید.اسکن QR Code با استفاده از Google Assistant,روشتک,raveshtech
 3. سپس گزینه های تازه ای به شما نشان داده خواهد شد. آیکون های کیبورد، میکروفون و Lens. پس آیکون Lens دوربین را بتپید.اسکن QR Code با استفاده از Google Assistant,روشتک,raveshtech
 4. اگر برای نخستین بار است که از Lens استفاده می کنید، می باید آن را فعال کنید. پس در پیامی که به شما نشان داده می شود، دکمه Turn on camera to use Lens یا روشن کردن دوزبین برای استفاده از لنز را بتپید. سپس در پنجره درخواست گوگل برای مجوز گرفتن عکس و ویدئو، دکمه Allow را بتپید. سپس لیستی از کارایی های Lens به شما معرفی می شود.
  اسکن QR Code با استفاده از Google Assistant,روشتک,raveshtech اسکن QR Code با استفاده از Google Assistant,روشتک,raveshtech اسکن QR Code با استفاده از Google Assistant,روشتک,raveshtech
 5. با دوربین کد QR را بگیرید. پس از شناسایی کد، لینک آن به شما نشان داده می شود که می توانید آن را بتپید.

استفاده از برنامه Google Lens برای اسکن کد QR

برخی از شما ممکن است بگویید که این راه از راه نخست آسان تر می باشد. شاید درست بگویید، راه نخست را از آن جهت معرفی کردیم که بیشتر گوشی های اندروید جدید در بازار از Google Assistant پشتیبانی می کنند. البته برای ما فارسی زبانان استفاده از راه دوم بسیار آسان تر می باشد.

 1. در این روش، همانند روش پیشین می باید برنامه Google Lens را درگوشی خود نصب کنید. البته به دلیل تحریم گوگل، در ایران نمی توان این برنامه را از Play Store دانلود کرد و می باید از منابع دیگری برای دانلود آن استفاده کنید.برنامه Google Lens را باز کنید.استفاده از برنامه Google Lens برای اسکن کد QR,روشتک,raveshtech
 2. اگر برای نخستین بار است که از Lens استفاده می کنید، می باید آن را فعال کنید. پس در پیامی که به شما نشان داده می شود، دکمه Turn on camera to use Lens یا روشن کردن دوزبین برای استفاده از لنز را بتپید. سپس در پنجره درخواست گوگل برای مجوز گرفتن عکس و ویدئو، دکمه Allow را بتپید. سپس لیستی از کارایی های Lens به شما معرفی می شود.
 3. با دوربین کد QR را بگیرید. پس از شناسایی کد، لینک آن به شما نشان داده می شود که می توانید آن را بتپید.
 4. اسکن QR Code با استفاده از Google Assistant,روشتک,raveshtech اسکن QR Code با استفاده از Google Assistant,روشتک,raveshtech اسکن QR Code با استفاده از Google Assistant,روشتک,raveshtech

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

-- بارگیری کد امنیتی --

دکمه بازگشت به بالا
عناوین مطلب