باز کردن tab بسته شده در مرورگر Safari

باز کردن tab بسته شده در مرورگر Safari

باز کردن tab بسته شده در مرورگر Safari

آیا به تازگی تب یا پنجره مرورگر Safari را بسته اید؟ مشکلی نیست—زیرا می توانید آنها را دوباره بازگردانید. همانند همه مرورگر های نوین، مرورگر Safari در مک می تواند تب ها و پنجره های بسته شده را دوباره باز کند. البته تا زمانی که در مرورگر خود از وضعیت ناشناس استفاده نکرده باشید.

وبگردی با استفاده از tab ها بی گمان یکی از کارامد ترین ابزارهای اینترنت می باشد و شاید، شما هم همانند تب های فراوانی را در مرورگر خود باز کرده اید تا در صورت نیاز دوباره بدانها نگاهی بیاندازید. اما گاهی هنگامی که می خواهیم از شلوغی تب ها بکاهیم تا نوار تب مرورگر خلوت شود، اشتباها ممکن است یکی از تب هایی را که بدان نیاز داریم ببندیم، بی گمان چنین وضعیتی بارها و بارها برای شما پی آمده. اما نگران نباشید، چرا که خوشبختانه یکی در اپل به این موضوع اندیشیده و منویی را در اختیار شما گذارده تا بتوانید tab بسته شده خود را به سرعت بازیابی کنید. حتی برای این منو، کلید میانبر هم تعیین شده!

نکته مهمی که باید در اینجا، یاداور شویم این است که اگر شما مرورگر خود را در وضعیت private یا خصوصی یا ناشناس گذاشته باشید، دیگر بختی برای بازیابی tab نخواهید داشت و هیچ ترفندی نمی تواند شما را دوباره بدان tab برساند.

روش ریستور کردن یا پَراردن tab بسته شده در مرورگر Safrai مک

اگر به تازگی tab ی را که واقعا بدان نیاز داشته اید بسته اید، می توانید آن را با دو کلیک موس بازگردانید. برای انجام این کار گام های زیر را دنبال کنید:

  1. در نوار منوی بالای مرورگر سافاری، منوی History را کلیک کنید.باز کردن tab بسته شده در مرورگر Safari,روشتک,raveshtech,مرورگر Safrai مک
  2. سپس در فهرست باز شده، گزینه Reopen Last Closed Tab را کلیک کنید.باز کردن tab بسته شده در مرورگر Safari,روشتک,raveshtech,مرورگر Safrai مک

البته شما می توانید با گزینه reopen all windows from last session همه پنجره های بسته شده پیشین را در مرورگر Safari باز کنید.

ریستور کردن یا پَراردن آخرین Tab بسته شده در مروگر Safari با استفاده از کلید میانبر

اگر واقعا برای باز کردن دوباره tab بسته شده عجله دارید. شما دیگر حتی نیازی به کلیک موس نخواهید داشت و می توانید با کلید میانبر Shift ⇧ + Command (or Cmd) ⌘ + T تب بسته شده را دوباره باز کنید. به همین آسانی.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا