Macاندرویدلینوکسویندوز

کنترل گوشی اندروید با ویندوز، مک و لینوکس

کنترل گوشی اندروید با ویندوز، مک و لینوکس

کنترل گوشی اندروید با ویندوز، مک و لینوکس

ویژگی تازه screen-mirring یا اِسپَر-آیِنید (باز تاباندن صفحه نمایش گوشی) ویندوز را تنها شمار اندکی از گوشی های هوشمند پشتیبانی می نمایند. در این آموزش روش آیِنیدن (mirror – آینه کردن) نمایشگر گوشی اندروید را  در سیستم عامل های ویندوز، مک و لینوکس به شما نشان خواهیم داد و به شما خواهیم گفت که چگونه می توانید با موس یا کیبورد، گوشی خود را کنترل نمائید.

برنامه های scrcpy، AirMirror و Vysor

یکی از بهترین برنامه ها برای آیِنیدن گوشی در رایانه، برنامه scrcpy می باشد که یک نرم افزار رایگان است و متن باز می باشد که به کمک آن می توانید اِسپَر (screen – صفحه نمایش)  گوشی اندروید خود را در دسکتاپ خود کنترل نمائید. برای انجام این کار، می باید، گوشی خود را با کابل USB به رایانه خود متصل نمائید. این نرم افزار را توسعه دهندگان Genymotion که یک شبیه ساز اندروید می باشد.

اما اگر به دنبال اتصال بیسیم میان گوش و رایانه هستید، برنامه AirMirror را به شما پیشنهاد می کنیم. در این میان شما می توانید از برنامه Vysor نیز بهره مند شوید، هرچند که این برنامه رایگان نمی باشد.

چگونگی آیِنیدن، اِسپَر (screen – صفحه نمایش) گوشی در رایانه با استفاده از برنامه scrcpy

  1. شما می توانید برنامه scrcpy را از GitHub دانلود کنید. اگر سیستم عامل شما ویندوز 10 می باشد، به بخش لینک های دانلود نسخه ویندوز بروید و scrcpy-win64 را برای ویندوز 64 بیت و scrcpy-win32 را برای ویندوز 32 بیت دانلود نمائید.
  2. فایل zip دانلودی را از حالت فشرده خارج کرده و برای باز کردن برنامه scrcpy، فایل scrcpy.exe را دوبار-کلیک کنید. البته اگر این برنامه را بدون متصل بودن گوشی اندروید خود به رایانه، اجرا کنید با پیام خطا روبرو خواهید شد.کنترل گوشی اندروید با ویندوز, کنترل گوشی اندروید در لینوکس, کنترل گوشی اندروید در مک, کنترل گوشی اندروید با رایانه, روشتک,raveshtech, ترفندهای اندروید, کنترل گوشی اندروید
  3. برای آماده نمودن گوشی اندروید، می باید به developer options یا گزینه های توسعه دهنده، دسترسی داشته باشید و پیش از اتصال گوشی به رایانه USB debugging mode را فعال نمائید. برای فعال نمودن گزینه های توسعه دهنده، می توانید به مسیر Settings > About Phone رفته و گزینه Build Number را 7 بار بتپید. و پس از آن به مسیر Settings > Developer Options رفته و USB debugging را فعال نمائید.کنترل گوشی اندروید با ویندوز, کنترل گوشی اندروید در لینوکس, کنترل گوشی اندروید در مک, کنترل گوشی اندروید با رایانه, روشتک,raveshtech, ترفندهای اندروید, کنترل گوشی اندروید
  4. پس از انجام گام های بالا، گوشی شما به رایانه متصل خواهد شد. اکنون فایل exe را بتپید تا اجرا شود. پیام Allow USB debugging? را در گوشی خود خواهید دید که می باید آن را تائید کنید.
  5. اکنون می باید اِسپَر (screen – صفحه نمایش) گوشی شما در رایانه نمایان شود. شما می توانید با استفاده از موس یا کیبورد خود آن را کنترل کنید.کنترل گوشی اندروید با ویندوز, کنترل گوشی اندروید در لینوکس, کنترل گوشی اندروید در مک, کنترل گوشی اندروید با رایانه, روشتک,raveshtech, ترفندهای اندروید, کنترل گوشی اندروید
  6. برای پایان کار، می توانید کابل اتصال را جدا کنید و برای آیِنیدن دوباره گوشی در ویندوز یا رایانه خود، گوشی را با کابل به رایانه متصل کنید و فایل scrcpy را اجرا کنید.

شما می توانید برنامه scrcpy را افزون بر ویندوز در سیستم عامل های لینوکس و مک نیز استفاده کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا