how toiOSiPadOSآیپدآیفون

تنظیم Screen Time آیفون فرزندان در iOS 13.3

به این آموزش امتیاز دهید
[کل: 0 میانگین: 0]

تنظیم Screen Time آیفون فرزندان در iOS 13.3

تنظیم Screen Time آیفون فرزندان در iOS 13.3

اپل در حال گسترش نرم افزار Screen Time است تا به پدران و مادران این امکان را بدهد که روی دستگاه های مورد استفاده فرزندان خود، کنترل بیشتری داشته باشند. امکان مدیریت نوشته های کودکان، مدیریت تماس های تلفنی، مدیریت تماس های Face Time و حتی کنترل مخاطبین آیفون، آیپد و آیپد تاچ از جمله امکانتات ارائه شده کمپانی اپل به والدی می باشد. در این آموزش می خواهیم روش تنظیم Screen Time آیفون و ایپد را برای فرزندان به شما نشان دهیم، پس با ما همراه باشید.

در زمان انتشار Screen Time در آیفون، آیپد و آیپاد تاچ iOS 12، امکان مدیریت کامل پیام ها، تماس های تلفنی، تماس Face Time و مخاطبین وجود نداشت، اما اکنون اپل در iOS 13.3 خود امکان کنترل کامل این موارد را برای مادران و پدران فراهم نموده است.

البته فراموش نکنید که iOS 13.3 هم اکنون بصورت نسخه developer یا نسخه همگانی باگان (beta – بتا) در دسترس می باشد و اگر میلی به نصب این نسخه ندارید، می باید منتظر انتشار نسخه رسمی iOS 13.3 باشید.

چگونه می توانیم برنامه Screen Time آیفون یا آیپد فرزندمان را پیکره بندی و تنظیم نمائیم؟

برای انجام این کار می توانید گام های زیر را دنبال نمائید:

 1. فراموش نکنید که برای انجام این کار هم دستگاه شما و هم دستگاه فرزندنتان می باید دارای iOS 13.3 باشد، وگرنه نمی توانید این تنظیمات را به سرانجام برسانید.
 2. افزون بر این می باید از ویژگی Family Sharing استفاده کنید و در کنار آن یک اکانت برای فرزند خود ساخته باشید.
 3. با استفاده از ویژگی Family Sharing و پس از ساختن اکانت برای فرزندتان، به بخش Settings یا تنظیمات آیفون یا آیپد بروید.
 4. به بخش Screen Time رفته و به دنبال نام فرزندتان بگردید و آن را بتپید.
 5. Turn On Screen Time را انتخاب کنید.
 6. برای تنظیمات Downtime یا فُروزَمان، App Limits یا محدودیت های برنامه و Content & Privacy یا محتوا و حریم خصوصی، دستور های نمایش داده شده در دستگاه را دنبال کنید.
 7. پس از پایان این کار وارد گام بعدی خواهید شد تا ارتباطات فرزندان خود را محدود کنید.

تنظیم Screen Time آیفون فرزندان در iOS 13.3

نظیم بخش Communication Limits برای فرزندان  در آیفون و ایپد

 1. اکنون که اکانت فرزند خود را در بخش Screen Time انتخاب نمودید، گزینه Communications Limits را بتپید.
 2. شما می توانید تعیین کنید که فرزندتان به چه کسی پیام بفرستد، با چه کسی امکان تماس صوتی یا Face Time داشته باشد و یا حتی مخاطبین او را نیز کنترل کنید.
 3. شما می توانید وارد هر یک از بخش های دلخواه شده و قوانین مربوط به During Allowed Screen یا During Downtime را تنظیم کنید.
  During Allowed Screen
  During Allowed Screen
  During Downtime
  During Downtime
 4. با تپیدن گوکه (toggle – سوئیچ) روبروی گزینه Manage (your kid’s) Contacts می توانید مخاطبین او را کنترل کنید.
 5. پس از فعال کردن ویژگی Manage Contacts، می باید درخواست فعال شدن این ویژگی را در دستگاه فرزند خود تائید کنید برای این کار می باید به مسیر Screen Time > Requests: Manage Contacts بروید و Approve را بتپید.
  Manage (your kid’s) Contacts
  Manage (your kid’s) Contacts

vala

وبسایت آموزشی روشتک در زمینه فناوری های نوین در پایان تابستان سال 2017 میلادی توسط علی عباسی دانشجوی رشته اینترنت و شبکه های گسترده بنیان گذاشته شد که در آغاز برای او تا اندازه ای این کار جنبه سرگرمی داشت، اما رفته رفته و با کار پیوسته، این وبسایت هم اکنون رویه ای جدی تر از پیش به خود گرفته است تا در زمینه آموزش و فناوری های نوین همراهی خوب برای شما باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا