ساخت لینک مستقیم دانلود برای فایلهای گوگل درایو

ساخت لینک مستقیم دانلود برای فایلهای گوگل درایو

همه ما معمولا با این موضوع روبرو شده ایم که پس از کلیک روی یک لینگ گوگل درایو (google Drive) پیجی ناخواسته نیز برایمان باز می شود. خوشبختانه شما نیز این امکان را دارید تا برای فایل های گوگل درایو خود یک direct link داشته باشید. در این آموزش می خواهیم روش ساخت لینک مستقیم دانلود برای فایلهای گوگل درایو را به شما نشان دهیم پس با ما همراه باشید.

تبدیل لینک فایل های Google Drive به لینک دانلود مستقیم

در این روش شما می باید از ID یا همان شناسه فایل به اشتراک گذارده در یک لینک سفارشی برای فعال نمودن لینک دانلود مستقیم بهره ببرید. شما می توانید از این روش در همه دستگاه ها از جمله ویندوز، مک، لینوکس، کروم بوک، آیفون، آیپد یا اندروید نیز بهره ببرید. در این آموزش ما از مرورگر وب در کامپیوتر دسکتاپ بهره خواهیم برد. برای انجام کار گام های زیر را دنبال کنید:

 1. نخست مرورگر خود را در کامپیوتر باز کنید وبسایت Google Drive بروید. در بخش گوگل درایو فایل دلخواه خود را که می خواهید برای آن یک لینک مستقیم بسازید پیدا کنید.
  وبسایت Google Drive
  وبسایت Google Drive
 2. روی فایل خود راست-کلیک کرده و در منوی نمایان شده گزینه Share را برگزینید.
  گزینه Share
  گزینه Share
 3. پنجره ای با نام Share with People and Groups باز خواهد شد. شما می توانید تنها به کاربران دلخواه خود امکان دانلود فایل را بدهید و یا اینکه به هرکسی در اینترنت این امکان را بدهید تا فایل شما را دانلود کند برای این کار گزینه Change to Anyone with the Link را در پایین پنجره کلیک کنید.
  Share with People and Groups
  Share with People and Groups
 4. در همان پنجره Share with People and Groups و در بخش Get Link می توانید Copy Link را برگزینید. این کار لینک فایل گوگل درایو شما را کپی خواهد کرد.
  Copy Link
  Copy Link
 5. پس از اینکه لینک را در جایی Paste کردید، لینک شما می باید چیزی همانند لینک زیر باشد. در اینجا متن میان /d و /view را کپی کنید. این در واقع شناسه یکتای فایل گوگل درایو شماست.
  https://drive.google.com/file/d/1Q7MB6smDEFd-PzpqK-3cC2_fAZc4yaXF/view?usp=sharing

  ساخت لینک مستقیم دانلود برای فایلهای گوگل درایو
  ساخت لینک مستقیم دانلود برای فایلهای گوگل درایو
 6. اکنون در لینک زیر شناسه یکتای فایل را با FILEID جابجا کنید.https://drive.google.com/uc?export=download&id=FILEID
 7. لینک شما می گوید اینگونه باشد.https://drive.google.com/uc?export=download&id=1Q7MB6smDEFd-PzpqK-3cC2_fAZc4yaXF

با گام های بالالینک دانلود مستقیم شما از گوگل آماده می شود. اکنون می توانید لینک را در بخش URL مرورگر گذاشته و آن را دانلود کنید.

منبع
howtogeek

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا