ساخت یک کپی bootable از درایو اصلی مک , ساخت کپی بوت از Mac, ساخت کپی bootable از مک در هارد اکسترنال, استفاده از Disk Utility برای ساخت یک کپی bootable از مک, مک Disk Utility, روشتک,raveshtech, آموزش فناوری, آموزش Mac, آموزش مک, کپی گرفتن از Mac, کپی گرفتن از macOS
لینک پیشنهادی

برای حمایت از ما، اینستاگرام روشتک را دنبال کنید

Follow

ساخت یک کپی bootable از درایو اصلی مک

ساخت یک کپی bootable از درایو اصلی مک

دلایل گوناگونی برای بوت کردن macOS از یک درایو اکسترنال وجود دارد. شاید شما دوست داشته باشید فایل ها و پرونده های را میان رایانه Desktop و لپ تاپ خود هنگام کنید، یا انباره خود را گسترده تر کنید و یا یک کپی پشتیبان bootable از سیستم عامل مک خود داشته باشید. خوشبختانه برای انجام این کار، برنامه Disk Utility دارای یک ویژگی پنهان می باشد.

معمولا بوت کردن سیستم عامل از یک درایو اکسترنال کندتر خواهد بود، حتی اگر هارد اکسترنال شما USB-C و یا Thunderbolt باشد چراکه این هارد ها از هاردهای SSD که در بیشتر مک ها استفاده می شوند، بسیار کندتر می باشند. پس داشتن هارد اکسترنال bootable برای استفاده روزانه چندان سفارش نمی شود.

چگونه با استفاده از Disk Utility یک کپی bootable از macOS خود را بسازیم؟

برای انجام این کار می توانید گام های زیر را دنبال نمائید:

  1. برنامه Disk Utility را از پوشه برنامه ها باز کنید. بعنوان روش جایگزین می توانید از کلید میانبر Command+Space بفشارید. در برنامه لیستی از درایوهای خود را خواهید دید که در بردارنده داریوهای internal و external شما می باشد. درایو internal شما ممکن است نام هایی همانند Macintosh HD یا OS X داشته باشد.ساخت یک کپی bootable از درایو اصلی مک , ساخت کپی بوت از Mac, ساخت کپی bootable از مک در هارد اکسترنال, استفاده از Disk Utility برای ساخت یک کپی bootable از مک, مک Disk Utility, روشتک,raveshtech, آموزش فناوری, آموزش Mac, آموزش مک, کپی گرفتن از Mac, کپی گرفتن از macOS
  2. دکمه Restore در برنامه Disk Utility، فایل ها را از یک backup، در درایو اصلی شما کپی می کند. این کار برای وضعیت Recovery mode است تا در زمانی که سیستم شما دچار خطا می شود، آن را Restore کند.

اما اگر درایو external را بعنوان هدف restore انتخاب کنید، شما می توانید فایل های درایو اصلی خود را در آن کپی کنید. پس درایو اکسترنال خود را در نوار کناری برگزیده، منوی Restore را کلیکیده و در فهرست درایو ها، درایو اصلی را بعنوان Restore from برگزینید. البته می توانید ISO image را نیز برگزینید، ولی در اینجا کاربردی نخواهد داشت.ساخت یک کپی bootable از درایو اصلی مک , ساخت کپی بوت از Mac, ساخت کپی bootable از مک در هارد اکسترنال, استفاده از Disk Utility برای ساخت یک کپی bootable از مک, مک Disk Utility, روشتک,raveshtech, آموزش فناوری, آموزش Mac, آموزش مک, کپی گرفتن از Mac, کپی گرفتن از macOS

  1. با کلیک Restore، برنامه Disk Utility فرایند کپی کردن را آغاز می کند. این فرایند بسته به سرعت و اتصال درایو external شما به Mac می تواند زمانبر باشد. پس بهتر است برای این کار از درایوهای Thunderbolt، USB-C و یا USB 3.0 برای اتصال به مک استفاده کنید.

پس از پایان کار Disk Utility، می توانید Mac را خاموش کنید و در هنگام بوت شدنش کلید Option را پایین نگاه دارید. این کار boot switcher را بالا آورده و شما می توانید درایو اکسترنال خود را برگزینید.

ارسال نظر

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید