روش پخش زنده بازی در YouTube

روش پخش زنده بازی در YouTube

روش پخش زنده بازی در YouTube

پشتیبانی یوتیوب از پخش زنده یا Live Streaming بسیار بهبود یافته است و هم اکنون رقیبی جدی برای Twitch می باشد. آگر شما آفریننده محتواهای بلند پروازانه و جذاب بهمراه شنوندگان و بینندگان خود در YouTube هستید، شاید دوست داشته باشید تا آن را در پلتفرم خود بصورت زنده پخش نمائید.

نصب نرم افزار OBS

OBS برنامه ضبط و پخش است که در میان Live Stream ها از محبوبیت فراوانی برخوردار است. این برنامه خروجی بازی و Game شما را پر کرده و آن را در YouTube و Twitch بصورت زنده پخش می کند.  کار با نرم افزار OBS آسان بوده، و حتی می توانید تنظیمات پیشرفته آن را نیز پیکره بندی کنید.

دانلود نرم افزار OBS

روش پخش زنده بازی و Game در YouTube,پخش زنده بازی و Game در YouTube, روش پخش زنده Game در YouTube,روش پخش زنده Game در YouTube, پخش زنده بازی در یوتیوب, پخش زنده در یوتیوب, نرم افزار OBS, یوتیوب live stream, پخش زنده YouTube, روشتک, raveshtech, پخش زنده Game یوتیوب,پخش زنده گیم یوتیوب,
روش پخش زنده بازی در YouTube

بطور معمول، هنگام انجام ضبط بازی با OBS، این نرم افزار عملکردی مناسب را در پی خواهد داشت، اما اگر سیستم کامپیوتری نیرومندی ندارید، می توانید تنظیمات و کیفیت ضبط را تغییر دهید تا نیاز های شما را برآورده سازد.

گرفتن Stream Key و پیکره بندی OBS

برای گرفتن کلید پخش از YouTube، گام های زیر را دنبال نمائید:

 1. در بالا گوشه راست مرورگر، نمایه یا Avatar را کلیک کنید.
 2. Creator Studio را کلیک کنید.
 3. Stream key را می توانید در بخش Live Stream پیدا کنید. البته اگر برای بار نخست می خواهید از Creator Studio استفاده کنید، می باید آن را فعال کنید. مدت زمان فعال شدن حساب شما ممکن است 24 ساعت طول بکشد.
  روش پخش زنده بازی و Game در YouTube,پخش زنده بازی و Game در YouTube, روش پخش زنده Game در YouTube,روش پخش زنده Game در YouTube, پخش زنده بازی در یوتیوب, پخش زنده در یوتیوب, نرم افزار OBS, یوتیوب live stream, پخش زنده YouTube, روشتک, raveshtech, پخش زنده Game یوتیوب,پخش زنده گیم یوتیوب,گرفتن Stream Key و پیکره بندی OBS
  روش پخش زنده بازی در YouTube
 4. نرم افزار OBS را باز کنید. بخش auto-configuration باز می شود.
 5. در زیر عنوان Stream Information، گزینه Service را از Twitch به YouTube تغییر دهید، سپس کدی را که گرفته اید در بخش Stream Key وارد کنید.روش پخش زنده بازی و Game در YouTube,پخش زنده بازی و Game در YouTube, روش پخش زنده Game در YouTube,روش پخش زنده Game در YouTube, پخش زنده بازی در یوتیوب, پخش زنده در یوتیوب, نرم افزار OBS, یوتیوب live stream, پخش زنده YouTube, روشتک, raveshtech, پخش زنده Game یوتیوب,پخش زنده گیم یوتیوب,گرفتن Stream Key و پیکره بندی OBS

فراموش نکنید، کدی را که گرفته، آن را محرمانه نگاه دارید، چرا که اگر کسی بدان کد دسترسی داشته باشد، می توانید روی کانال یوتیوب شما پخش زنده داشته باشد. البته شما می توانید این کد را دوباره از بخش پیشخوان یوتیوب بازنشانی یا reset کنید.

پیکره بندی اطلاعات Stream

شما می باید اطلاعات Stream را برای هر پخش زنده، جداگانه تنظیم کنید. کارکرد پخش زنده در یوتیوب کمی با Twitch متفاوت می باشد. دربرنامه Twitch شما تنها گیمی را که بازی می کنید انتخاب کرده و برای آن یک عنوان بر می گزینید در حالی که در YouTube شما بخش thumbnails، titles، description و metadata هم دارید. افزون براین موارد شما می توانید پخش خود را public یا همگانی، unlisted، و private یا خصوصی کنید.روش پخش زنده بازی و Game در YouTube,پخش زنده بازی و Game در YouTube, روش پخش زنده Game در YouTube,روش پخش زنده Game در YouTube, پخش زنده بازی در یوتیوب, پخش زنده در یوتیوب, نرم افزار OBS, یوتیوب live stream, پخش زنده YouTube, روشتک, raveshtech, پخش زنده Game یوتیوب,پخش زنده گیم یوتیوب,گرفتن Stream Key و پیکره بندی OBS,در زیر بخش  Stream Options می توانید موارد زیر را تنظیم کنید:

در زیر بخش  Stream Options می توانید موارد زیر را تنظیم کنید:

 •  DVR: شما می توانید DVR را فعال یا غیر فعال کنید. این گزینه به اندازه 4 ساعت  به پخش شما بایگانی می دهد و بینندگان شما در حال پخش زنده شما می توانند بخش های پخش شده را تا 4 ساعت نیز مرور کنند.
 • latency settings یا تنظیمات تاخیر پخش
 •  Add Delay : با این گزینه می توانید در صورت بروز مشکل در پخش، آن را به تاخیر بیاندازید.روش پخش زنده بازی و Game در YouTube,پخش زنده بازی و Game در YouTube, روش پخش زنده Game در YouTube,روش پخش زنده Game در YouTube, پخش زنده بازی در یوتیوب, پخش زنده در یوتیوب, نرم افزار OBS, یوتیوب live stream, پخش زنده YouTube, روشتک, raveshtech, پخش زنده Game یوتیوب,پخش زنده گیم یوتیوب,گرفتن Stream Key و پیکره بندی OBS,در زیر بخش  Stream Options می توانید موارد زیر را تنظیم کنید:

در زیر Advanced Settings، می توانید گزینه Chat را نیز پیکره بندی کنید:

 • Enable Live chat
 • Enable slow mode
 • Limit chat post to every 60 seconds per person
 • Only members may send messages
 • Automatically block spam messages
 • Enable Super Chat for Goodروش پخش زنده بازی و Game در YouTube,پخش زنده بازی و Game در YouTube, روش پخش زنده Game در YouTube,روش پخش زنده Game در YouTube, پخش زنده بازی در یوتیوب, پخش زنده در یوتیوب, نرم افزار OBS, یوتیوب live stream, پخش زنده YouTube, روشتک, raveshtech, پخش زنده Game یوتیوب,پخش زنده گیم یوتیوب,گرفتن Stream Key و پیکره بندی OBS,در زیر Advanced Settings، می توانید گزینه Chat را نیز پیکره بندی کنید:

پس از انجام تنظیمات می توانید Start Streaming را در OBS زده و پس از آن در بخش پیشخوان YouTube پخش زنده شما پخش می گردد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا