پیدا کردن پسورد WiFi با CMD ویندوز 10

0
38
پیدا کردن پسورد WiFi با CMD ویندوز 10, پیدا کردن پسورد اینترنت, پسورد وایفای ویندوز, ترفندهای ویندوز, آموزش ویندوز, پسورد WiFi ویندوز 10, روشت: raveshtech, پیدا کردن پسورد وایفای با CMD, پیدا کردن SSID
لینک پیشنهادی

پیدا کردن پسورد WiFi در CMD ویندوز 10

پیدا کردن پسورد WiFi در CMD ویندوز 10

هنگامی که مودم وایرلس خود را بَرشانده اید (set up – تنظیم کرده اید) و همه دستگاه ها را بدان متصل ساخته اید، شاید دیگر نگرانی چندانی درباره پسورد WiFi خود نداشته باشید. اما اگر بخواهید دستگاه تازه ای را به اینترنت WiFi خود متصل کنید و پسورد را نیز فراموشیده باشید چه؟ در این آموزش می خواهیم روش پیدا کردن پسورد WiFi در CMD ویندوز 10 را به شما نشان دهیم، پس با ما همراه باشید.

چگونه با استفاده از Command Prompt ویندوز 10، پسورد WiFi مودم خود را پیدا کنیم؟

Command Prompt ویندوز به شما این امکان را می دهد تا کارهای متفاوتی را انجام دهید. در مورد پیدا کردن پسورد WiFi در ویندوز 10، شما می توانید اسکریپتی بسازید که با باز کردن آن در هر زمانی، به آسانی پسورد اینترنت وایفای خود را پیدا کنید.

لینک پیشنهادی

برای یافتن پسورد وایفای، شما نیاز خواهید داشت تا یک فایل batch بسازید. البته در نگاه نخست، شاید این کار، کمی پیچده به نظر برسد، ولی نگران نباشید، حتی اگر در کار با command line یا فرمان خط ویندوز، تازه کار هستید، انجام این کار، تنها چند دقیقه اززمان گرانبهای شما را خواهد گرفت.

پیدا کردن نام SSID در ویندوز 10

یش از هر چیز می باید، نام SSID شبکه که همان نام اتصال WiFi شما به اینترنت می باشد را بدانید. برای این کار، آیکون شبکه را در System Tray که در پایین، گوشه راست taskbar قرار گرفته، کلیک کنید و نام شبکه ای را که بدان متصل هستید، ببینید. بعنوان روش جایگزین، می توانید مسیر Settings > Network & Internet > Status را دنبال کنید.پیدا کردن پسورد WiFi با CMD ویندوز 10, پیدا کردن پسورد اینترنت, پسورد وایفای ویندوز, ترفندهای ویندوز, آموزش ویندوز, پسورد WiFi ویندوز 10, روشت: raveshtech, پیدا کردن پسورد وایفای با CMD, پیدا کردن SSID

روش ساخت فایل Batch در ویندوز 10

  1. نخست برنامه Notepad را در ویندوز 10 باز کنید. برای پیدا کردن آیکون آن، می توانید نام آن را در Start Menu، جستجو کنید.
  2. پس از باز شدن برنامه Notepad، نوشته زیر را کپی کرده و در برنامه paste کنید. سپس نام SSID را در بخش YOUR_SSID نوشته وارد کنید.
    netsh wlan show profile name=”YOUR_SSID” key=clear pause
  3. اکنون در برنامه Notepad، مسیر  File > Save As را دنبال کنید. در پایین پنجره ذخیره سازی Notpad، منوی گزینه Save as type را کلیک کرده و آن را از Text Documents یه All Files تغییر دهید.
  4. شما می توانید این فایل را با هر نامی که دوست دارید ذخیره سازی کنید. اما به یاد داشته باشید که فایل شما می باید با پسوند bat. پایان یابد. برای نمونه چیزی همانند WiFi-pass.bat را برگزینید.
  5. درایو و پوشه دلخواه خود را برای ذخیره کردن فایل برگزیده و دکمه Save را کلیک کنید.
  6. پس از اینکه به رایانه خود به متصل شدید، فایل Batch خود را دوبار بکلیکید تا پنجره CMD باز شود. این پنجره آفراسی (information – اطلاعاتی) را درباره شبکه ای که بدان متصل هستید نمایش می دهد. پسورد شبکه خود را می توانید روبروی Key Content پیدا کنید.پیدا کردن پسورد WiFi با CMD ویندوز 10, پیدا کردن پسورد اینترنت, پسورد وایفای ویندوز, ترفندهای ویندوز, آموزش ویندوز, پسورد WiFi ویندوز 10, روشت: raveshtech, پیدا کردن پسورد وایفای با CMD, پیدا کردن SSID

البته شما می توانید بدن فایل batch هم فرمان netsh wlan show profile name=”YOUR_SSID” key=clear را در CMD وارد کنید تا پسورد وایفای را ببینید.

نظری به این نوشته روشتک بدهید

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید